MOBIDI: SAHA VE OFİSTEKİ DOSTUNUZ

Denetimin, belgelemenin, veri toplamanın en akıllı yolu. Sahadan çevrimiçi ya da çevrimdışı topladığınız Ses, Fotoğraf, Video, Veri ve Belgeleri düzenleyin, ekibinizle paylaşın, ofiste kullanın.

TEPE SERVİS MOBIDI İLE DAHA MUTLU!

Tepe Servis, Banka ATM'lerinin temizliğini MOBIDI ile yönetiyor.
Otomatik rapor alıyor, bankalar ile online paylaşıyor.

SİNCAN ZABITASI, MOBIDI İLE MOBİL DENETİM YAPIYOR...

MOBIDI, Saha ve Ofisteki Dostunuz

Mobidi

MOBIDI, sahada çalışan ekipler için çevrimdışı ve çevrimiçi çalışabilen bir Mobil Veri Toplama ve Ekip Yönetim Uygulamasıdır.

Ses, fotoğraf, video ve notların en hızlı şekilde kaydedilmesini ve paylaşılmasını sağlar. Veriler otomatik olarak ofiste birleşir.
Sorgu, rapor, paylaşım ve entegrasyona hazır hale gelir.

iOS ve Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletler ile uyumludur.

Uygulama Alanları

MOBIDI, farklı sektörlerin farklı kullanım ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar.

Denetim

Denetim ihtiyaçları her kurum için farklı olabilir. Semt pazarını, bir inşaatın ruhsatına uygunluğunu veya şantiyede yapılan günlük imalatları denetliyor olabilirsiniz. MOBIDI ile sahada görülen eksiklikler ve ihlaller gibi bilgiler, otomatik olarak merkeze iletilir.

Keşif

Bir şube açacaksınız veya köprü yapacaksınız, bir plan için sahadan fotoğraf topluyorsunuz ya da kamulaştırma için bahçedeki elma ağaçlarını ve kuyuyu belgelemek istiyorsunuz. MOBIDI ile sahada tutulması gereken tüm bilgileri kayıt altına alabilirsiniz.

Güvenlik

Site, fabrika veya üniversite... Güvenlik ihtiyacı hep aynı; devriye gezen ekiplerin belli zamanlarda belli noktalara gitmeleri ve kontrol etmeleri gerekiyor. MOBIDI ile ek bir cihaz gerekmeden dilediğiniz kadar kontrol noktası oluşturabilirsiniz. Hangi noktaya ne zaman gidilmiş (gidilmemiş) kolayca raporlayabilirsiniz. Güvenlik ekibiniz basit bir “oradaydım”ın ötesinde, kırılmış bir kilidin veya kırık bir camın fotoğrafını çekerek belgeleyebilir. Dilerseniz, bu belgelemeyi her nokta için de isteyebilirsiniz.

Belgeleme

Alt yüklenicilerinizin MOBIDI kullanmasını sağlayarak belgeleme ve kontrol işlerinin bir kısmını ofisinizden yapabilirsiniz. Hız ve pratiklik sağlayacak bu yöntem ile sadece nihai kontrol için sahaya gidersiniz.

Anket

Sahada anketi yapan ekipler için MOBIDI kullanabilirsiniz. MOBIDI ile dakikalar içinde bir anketi hazırlamanız ve kullanıcılara dağıtmanız mümkün.

Servis

Buzdolabı veya kombi bozuluyor, servis geliyor. Bir baz istasyonu arızalanıyor, onarım ekipleri gidiyor. Bütün bu arızaların belgelenmesi, yapılan işin yazılması, değişen parçaların seri numaralarının kaydedilmesi gibi ihtiyaçlar MOBIDI ile karşılanabiliyor. Geçen ay verdiğiniz servis sayısı, bölgesel analizi, servis verilen ürünlerin dağılımı ve benzeri pek çok rapor ve analiz otomatik olarak oluşuyor.

Teslimat

Malzemeler zamanında teslim edildi mi? Teslim sırasında ezilme, kırılma var mıydı? Teslim belgesi alındı mı? gibi pek çok sorunun yanıtı MOBIDI'de. Raporlarınızı alın, teslimat belgeleriniz arşive girsin ve rahat edin.

İstek ve Şikâyetlerin Takibi

Vatandaşların veya belirleyeceğiniz sayıda kullanıcının istek ve şikâyetlerini MOBIDI ile iletmelerini sağlayabilirsiniz. Şikâyetlerin zaman+konum ile kaydı, gereğinin yapılması için görev ataması ve tüm faaliyetin raporlanması kolayca yapılabilir.

Proje İzleme

İnşaatlarınızı, kurulumu devam eden bir fuar alanını veya ekiplerin değiştirdiği ilan panolarındaki süreçleri MOBIDI ile izleyebilirsiniz. Yapılan işin kontrolü, işin sahibine kanıtlanması ve çeşitli raporlar kolayca alınabilir.

Uygulama Özellikleri

MOBIDI'nin temel özelliklerini, pek çok alanda kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı Çalışabilme

MOBIDI’yi ağ erişimi (internet) olsun veya olmasın kullanabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde ağ yoksa veya kısıtlı ise topladığınız bilgiler telefonunuzda depolanıyor. Wi-Fi veya Hücresel erişimi bulunduğu an veriler otomatik olarak gönderiliyor.

Fotoğraf ve Video İle Veri Toplama

Veri toplamak metinsel veya rakamsal olmak zorunda değil. MOBIDI için fotoğraf, ses veya video da veridir. Fotoğrafa not ekleyerek veya üzerine çizim yaparak dikkati istediğiniz noktaya çekebilirsiniz.

Ses Kaydı

Yürürken veri toplamanın en kolay ve etkili yollarından birisi ses kaydıdır. Bir şantiyede veya bir kaza yerinde inceleme veya keşif yaparken kaydedilen sesleri ofiste harita üzerinde görerek dinleyebilirsiniz.

Değiştirilemez Veriler

Maalesef yapıldığı düşünülen bazı işlerin yapılmadığı sonradan ortaya çıkabiliyor. MOBIDI ile yanlış beyanları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. MOBIDI ile toplanan verinin konumu ve zamanı güvenilirdir.

Barkod, QR Kod Okuma

Saha faaliyetlerinde belgeleme, parça değişimi, envanter veya çok farklı amaçlarla Barcod veya QR kod okutma ihtiyacınız olabilir. MOBIDI ile ek herhangi bir yazılım veya donanım olmadan bu işleri yapabilirsiniz.

Sahadan Arşiv'e

Saha çalışanlarının fotoğrafını çektiği sözleşmeler, teslim tutanakları veya diğer belgeler Ofis’te otomatik OCR yapılıp aramaya hazır hale getirilirler. MOBIDI ve GEODI birlikte çalışarak pek çok farklı işi yapabilir hale gelir.

Online Raporlar

MOBIDI’nin üst düzey raporlama ve analiz yetenekleri, basit listelerden karmaşık pivot analizlere veya grafiklere kadar geniş bir yelpazede kullanılabilir.