Neden Veri Sınıflama?

Veri sınıflama ile Word, PDF veya Excel gibi belgelerinizi gizlilik seviyesine göre etiketlersiniz. Etiketleriniz Gizli/Hizmete Özel/Tasnif dışı, veya Kişisel Veri İçerir/Sözleşmedir şeklinde veya ihtiyaçlarınıza uygun şekilde olabilir. Uç nokta koruma(DLP) yazılımları bu etiketlere göre daha doğru koruma sağlarlar. Biz size yüksek doğruluklu keşif ve sınıflama araçları ve koruma altyapısı sağlıyoruz.

Neden Veri Sınıflama?

Toplu otomatik Sınıflama

Toplu Sınıflama ile birikmiş verilerinizi toplu etiketlersiniz. Bu işlemin otomatik ve doğru olması gereklidir. Yüksek başarımlı Veri keşfi otomatik sınıflama için gerekli altyapıyı sağlar. Bu sayede ortak dizinler veya arşiviniz otomatik olarak sınıflanır. Otomatik sınıflama sayesinde veri sızıntı risklerini erken aşamada saptarsınız.

Toplu otomatik Sınıflama

Desktop Sınıflama

Windows explorer ile uyumlu çalışan sınıflama aracı ile seçtiğiniz dosya veya dosyalar otomatik veya manuel sınıflanır. CAD, Video, Ofis ve diğer dosya türleri etiketlenebilir.

Desktop Sınıflama

Microsoft Ofis Sınıflama

Word, excel, Powerpoint ve outlook içinde çalışan sınıflama eklentisi ile saklarken, yazdırırken veya mail gönderirken otomatik veya manuel sınıflama yapabililirsiniz. Ofis sınıflama araçları tanımlı header, footer ve filigranları uygular.

Microsoft Ofis Sınıflama

Exchange Server/Office 365 Sınıflama

OWA, Exchange Server ve Web mail kullanıcıları giden mailleri otomatik veya manuel sınıflayabilirler.

Exchange Server/Office 365 Sınıflama

DLP entegrasyonu

GEODI Sınıflama çözümü Forcepoint, Symantec, Safetica, TrendMicro, Palo Alto gibi bilinen DLP çözümleri ile birlikte çalışır. Kurumların ihtiyaç duyabileceği özelleşmiş etiketleme şemalarına uyum sağlayabilir. Merkezi yönetim arayüzü sayesinde sınıfların oluşturulması kolayca yapılabilir.

DLP entegrasyonu

Farklarımız

GEODI Sınıflama çözümü otomatik ve toplu sınıflama yapabilmesi ile büyük avantaj sağlıyor. semantik arama ve yüksek başarımlı veri keşfi yetenekleri sayesinde manuel sınıflamaya ihtiyaç minimumda kalır.

Başarılı bir sınıflama ile DLP yazılımınız çok daha etkin çalışır.  Farklı DLP yazılımları ile uyumluluk size önemli bir esneklik sağlarken yatırımlarınızı korumanızı da sağlar.

Farklarımız

Kişisel verileri nasıl gizleyeceğiz veya yok edeceğiz?

KVKK Süreçleriniz içinde GEODI çözümünün yeri nedir?

Veri Maskeleme veya Anonimleştirme uygulamamız Nasıl Çalışır?

Yapay Zeka ve Doğal Dil İşlemenin Faydası Nedir?