Unifree Duty Free

Unifree Duty Free

Unifree Duty Free, 1984 yılından bu yana en doğru hizmet ile Duty-Free hizmeti veren köklü bir mağazacılık firmasıdır. İstanbul, İzmir, Ankara, Bodrum, Gazipaşa, Tiflis, Batum, Üsküp, Ohrid, Tunus, Riga, Medine, Salalah ve hatta 2015 yılından beri Houston Havalimanı gibi çeşitli yerlerde dağılmış gümrüksüz mağazalara sahip olan Unifree, farklı ülkelerde yayılan kapsamlı veri kaynaklarını yönetme zorluğuyla karşı karşıya kaldı.

Bu çeşitli ve dağınık verilerden ilgili ve güncel bilgileri bulmak, Unifree için önemli bir problem haline gelmişti. Ancak, çözüm arayışları GEODI ile sonuçlandı ve veri yönetim ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılamak için Kurumsal Arama projesine başladılar. GEODI ile Unifree'nin çalışanları artık saniyeler içinde anahtar kelimeleri, belirli zaman aralıklarını, belge türlerini ve hatta belge adlarını tek bir uygulamada arayarak güncel ve doğru verilere erişim sağlıyorlar.

Veri güvenliğini korumak, bu projenin önemli bir parçasıydı ve Unifree kullanıcılarının yalnızca kendi PC'lerinden, e-posta kutularından ve yetkilendirilmiş paylaşılan klasörlerden belgelere erişebilmesini GEODI’nin ileri seviye yetkilendirme yetenekleri ile sağlandı ve kullanıcılar kendi erişimleri dahilinde verilerine ulaşmış oldu. Dahası, GEODI'nin gelişmiş Doğal Dil İşleme (NLP) yetenekleri, kullanıcıların benzer ve kopya dosyaları tespit etmelerine olanak tanıyarak arama sürecini daha da kolaylaştırdı.

İhtiyaç duyulduğunda doğru dosyaları hızlı bir şekilde bulabilme yeteneği sayesinde, Unifree, karar verme verimliliğinde önemli bir adım attı. Rekabette önde kalmak için artık daha hızlı, daha doğru ve keskin iş kararları alabiliyorlar.