Geri
GEODI ve Paneller

GEODI ve Paneller

8/18/2022
3
Dakika
Minute

GEODI bir büyük veri platformu. Bu sayede kurumların on milyonlarca sayfa verisini indexliyor, arama ve keşif yapmanızı sağlıyor. Bütün bunların yanında veri hakkında bilgi veren pek çok analizi de yapıyor.

GEODI, veri ilişkilerini gösteren ağ grafiği, harita ve takvim oluşturabiliyor. Sosyal medya mesajlarının duygularını ve konularını anlıyor. Kurumunuz bilgisayarındaki kişisel verileri keşfediyor ve size raporluyor. Semantik yetenekler sayesinde para ifadelerini tanıyor, yapay zeka ile doküman türlerini kendisi buluyor. Bu analizler ve semantik sorgu yetenekleri ile sınırsız sayıda seçenek ortaya çıkıyor.

Paneller ile ihtiyaç duyduklarınızı tek bir sayfada toparlayabiliyorsunuz. Bir tarafta harita, yanında sosyal medya mesajlarının konuları, bir alt satırda zamana göre içerik akışı  ve yanında satışların ısı haritası olabilir. Bu sayede kullanıcılar pek çok şeyi öğrenmek yerine doğrudan sonuçlara odaklanırlar.

Kullanıcılarımız, keşfedilen sonuçları panellerde görünce şaşırıyorlar. GEODI; veri envanterlerinde kaç tane isim, kaç TC Kimlik No, ne kadar parsel olduğu veya kişisel bilgisayarlardaki verilerin içeriklerini ortaya çıkarıyor. Milyonlarca sayfa içinde bu verilerin farklı yollarla keşfi ve dolayısı ile korunması veya yönetilmesi mümkün değil. Paneller veriyi özet halinde ve izlenebilir şekilde sunuyor, aynı zamanda büyük veri içinde kaybolmanızı önlüyor. Bilgi güç haline dönüşüyor.  

GEODI Keşif araçlarının sunduğu İmha ve Karantina gibi süreçleri işlettikten sonra risk teşkil eden verilerdeki azalmayı paneller sayesinde izleyebiliyorsunuz. Yeni gelen verilerin içerdiği riskler de yine paneller sayesinde neredeyse anlık olarak ortaya çıkıyor.  

Departmana veya seviyeye göre özel paneller ile birimler kendi işlerine odaklanırlar. Ön yüzde sadece gerekli ve sık kullanılan veriler kalır. İhtiyaç duyan kullanıcı arka tarafta diğer yeteneklere her zaman erişebilir.

Panelleri PDF şeklinde yöneticilerinizle özet bilgi olarak paylaşabilirsiniz. Bu özetle hem yöneticilerin hem de sizin işiniz kolaylaşır. Kaç fatura geldi, hangi konularda, gelen bilgilerin konumsal dağılımı gibi pek çok özet bilgi yöneticilere dinamik olarak aktarılabilir. Paneller sayesinde süreçleriniz kolaylaşır ve hızlanır.

Paneller ile GEODI kullanımı daha da keyifli hale geliyor. Umarız sizleri de aramızda görürüz.  

Sevgilerimizle

İlginizi Çekebilecek Başlıklar