Geri
Regülasyonlara Uyum Keşiften Geçiyor: PCI/DSS

Regülasyonlara Uyum Keşiften Geçiyor: PCI/DSS

5/23/2023
1
Dakika
Minute

Bültenimiz PCI/DSS uyumu hakkında. Kredi kartı bilgisini depolayan bütün kurumlar PCI/DSS uyumluluğunu sağlamak zorundalar. Regülasyonun pek çok şartı var, biz işin veri keşfi ve sonrasındaki aksiyonlara bakacağız.

PCI/DSS için kredi kart bilgileri yanında PIN ve CVV gibi bilgileri ve bunların şifreli olup olmadıklarını da keşfediyoruz.

Süreç oldukça kolay ilerliyor. GEODI’nin kullanıcı dostu ara yüzlerinde PCI/DSS şablonunu seçiyorsunuz. İstediğiniz kadar Fileserver, ve Database tanımlıyorsunuz ve işi GEODI’ye bırakıyorsunuz. Yüksek hızlı indeksleme motoru ortalama 1TB+/gün ile verileri tüketiyor.

Sonuçları Panel veya Raporlar ile alıyorsunuz. Kredi kart verisi içerenler/içermeyenler ve şifresiz PIN veya CVV içeren kaynakları, bu kaynaklardaki içerik sayıları raporlanıyor.

Sıra eylemde. İmha, Karantina veya Şifreleme seçeneklerini istediğiniz şekilde uygulayabilirsiniz.

PCI/DSS regülasyonu kart bilgilerinin işlenmesine kısıtlar koyuyor. Bu nedenle keşfedilen kart bilgileri sistem yöneticileri de dahil hiç kimseye açık şekilde sunulmuyor. Sayı ve kaynak bilgisi sunuluyor ama ama bulgulara erişim engelleniyor.

Uyumluluk bir seferle kontrol edilebilecek bir şey değil elbette. Sistemi kurdunuz, keşif bundan sonra otomatik olarak işleyecek. Yeni gelen içerikler keşfedilecek ve dilerseniz uyumsuzluk kaynağı durumlar size bildirilecek.

DECE Yazılım, modern yazılım mimarisi, kullanıcı dostu ara yüzleri, kaynak sayısı veya veri boyutunu kısıtlamayan lisanslama modeli ve çok değerli kullanıcıları ile tercih edeceğiniz bir PCI/DSS çözümü sunuyor.

Sevgilerimizle

Daha fazla bilgi almak için görüşme takvimini hemen oluşturun

İlginizi Çekebilecek Başlıklar