GEODI, Benzer veya Kopya Dokümanları Buluyor

GEODI yenilikleridurmuyor. Bu sürümde de güzel yenilikler var. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Benzerlik Bulmaözelliği ile başlayalım. Bir araştırmaya göre her kurumun doküman uzayının%50'si (Evet yanlış duymadınız!) kopya ya da çok benzer dokümanlardanoluşuyormuş. Sizi bu dertten, belki potansiyel bir kargaşadan kurtarmak içinartık dokümanlar arasında benzerlikleri ve kopyaları otomatik buluyoruz. 

Bir yazı veya raporyazıyorsunuz ve Rapor.docx olarak saklıyorsunuz. Sonra rapor_r1.docxoluyor. Bir başkası rapor_03-02-2016.docx yapıyor. Bir arkadaşınıza mailile bunu iletiyorsunuz ve arkadaşınız biraz değişiklik yapıp rapor_son.docxyapıyor. Bu senaryonun oldukça tanıdık geldiğini tahmin ediyoruz.

10 puanlık sorumuz şu:Bu rapor'un kaç tane versiyonu oluştu?. Son tarihli olan hangisidir?.  

İşte GEODI artık busoruları cevaplayabiliyor. GEODI ile bir arama yaptınız ve aradığınız dokümanıbuldunuz. Size bu dokümanın kopyaları ve benzerleri hakkında hemen bilgiveriliyor. Dilerseniz benzerlerini de açabilirsiniz veya Microsoft Wordkullanarak bunları karşılaştırabilirsiniz. 

Benzerlik sadece worddokümanları ile sınırlı değil. Raporunuzu rapor.pdf yaptıysanız bunu dabuluyor.

Bir NCZ plan veya DWGmimari plan için de durum geçerli. Planda revizyon yaptınız ve benzer birdoküman oluşturdunuz. Planı DWG yaptınız ve benzer bir doküman dahaoluşturdunuz. GEODI bunları da buluyor.

GEODI ile amacımızbilgi çıkarmak, bilgiye ulaşımı kolaylaştırmak. Kopyaların ve Benzerlerinbaşınızı ağrıtmasını engelleyerek bu hedefe bir adım daha dahayaklaşıyoruz.