GEODI Geo Archive ile CAD, GIS Dosyalarınızı ve Dokümanlarınızı Tek Arşivde Toplayın

GEODI ile "Ankara" lafını arıyor ve içinde Ankara kelimesi geçen tüm dokümanları/içerikleri buluyoruz. Peki, Ankara ile ilgili ama içinde Ankara kelimesi geçmeyen içeriklere nasıl ulaşacağız? 

GEODI'nin bu soruna bir çözümü var.

Pek çok kişi GEODI'yiilk gördüğü zaman sadece metinlerin içinde geçen bazı kelimeleri bulan bir araçgibi algılıyor. Evet GEODI metinleri çok iyi işliyor ama çok daha fazlası var.Örneğin, Dil tanıyıcısı metni okuyor ve dilinin Türkçe mi, İngilizce mi yoksabaşka bir dilde mi olduğunu anlıyor. Metnin dili, metin içinde geçen bir kelimedeğil. İşin sırrı GEODI'nin analitik yeteneklerinde. Analitikyetenekler sayesinde gizli değerleri ortaya çıkarıyor. Örneğinfotoğrafların içinden nesneleri, trafik işaretlerini veya yüzleri tanıyor.Belediyeye gelen bir şikayetin hangi birimle ilgili olduğunu otomatikçıkarıyor.

Geo Archive modülü ile bilgi çıkarım işini coğrafi alana da taşıyoruz. 

Geo Archive,elimizdeki CAD, GIS ve Raster dosyaların sınırlarını otomatik bularak coğrafiarşivinizi otomatik hale getiriyor. Binlerce veya yüzbinlerce olması farketmiyor.Elinizdeki dosyaların yerini gösteriyorsunuz, gerisi otomatik çözülüyor. GEODIverileri dönüştürmüyor veya kopyalamıyor.

Sonuçları Haritaüzerinde görüyor ve bir sınırı tıklayıp dosyayı açıyorsunuz. Dilerseniz komşuçizimleri de açabilirsiniz. DWG, DGN, NCZ, Shape, postgres, ECW, TIF, DTED, KMLvs. çok zengin format desteği var. Doğrusu, GEODI 200+ formatı tanıyor,içeriğini okuyabiliyor ve görüntüleyebiliyor.

Sınır derken gerçek sınırdansöz ediyoruz, çizimi kapsayan dikdörgen bir alandan değil.

Geo Archive öncesi çözümler nasıl?

GEODI çözümününetkinliğini anlamak için farklı çözümlere göz atmak lazım. Klasik GIS/Haritayazılımları ile benzer bir çözüme ulaşmak için çok karmaşık veri yapıları,özelleşmiş yazılımlar ve bol operatör zamanı gerekiyor. Oysa GEODI bu işi yapayzekası ile hiç bir operatör müdahalesi olmadan, hiç bir veri dönüşüm ihtiyacıolmadan tamamen otomatik olarak olarak çözüyor. Ve aylar, belki yıllar sürecekişleri günler mertebesine indiriyor.

Elimizdeki bir PDF'in Geo Archive ile ilgisi var mı?

Elbette! Geo Archive sadece CAD ve GIS dokümanlarını değil konum içerenherşeyi okuyor ve anlıyor. PDF veya Excel veya e-Posta içindeki KoordinatDeğerlerini, Pafta Adlarını, Tabloları da tanıyor. Bunların hangi projeksiyondaolduğu gibi soruları yapay zeka ile çözüyor ve herşeyi haritaya yerleştiriyor.Bir sorgu yaptığınız zaman sonuç aynı zamanda harita olarak geliyor.

Bu gibi belgeleri otomatik işliyor

GEODI Geo Archive ile Coğrafi Bilgi Sistemine otomatik olarak bir katman daha ekleyerek işi pratik ve sürdürülebilir şekilde çözüyor.