CBS’niz GEODI ile Daha Güçlü

CBS’niz GEODI ile Daha Güçlü

12/4/2023
2
Dakika

“Verilerin %80'i konumla ilgilidir” sözünün kökenini bilmiyoruz ama bütün testlerden geçiyor.

Konum ve veri nedir sorularının cevabı GIS yazılımları için oldukça kısıtlı bir küme olabilir ama gerçek hayatta bu kavramlar çok farklı şekilde olabiliyor.

Konum nedir? Konum: bir yer adı, bir ülke adı, bir sokak adı, bir şantiye, bir arazi parseli kimliği, bir şirket merkezi, bir lat-lon değeri, bir MGRS değeri, bir yol bölümü veya bir fotoğraftır.

Veri nedir? Veri: çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir. Bir CRM kaydı, bir E-posta, bir fatura, bir rapor, bir şikayet, bir teklif, bir dava veya bir sosyal medya mesajı, günlük olarak uğraşmamız gereken verilerden sadece birkaçıdır. Bunlara yapılandırılmamış veriler de denir; üretilen verilerin %90'ından fazlasının yapılandırılmamış olduğu tahmin edilmektedir.

Veriler çoğunlukla yapılandırılmamış olsa da, özel bir araç kullanarak veya manuel olarak yapılandırılmış forma dönüştürmeniz gerekir. Çünkü bir CBS sistemi yapılandırılmamış verilerden memnun değildir.

Burada GEODI Platformuna dayalı alternatif ve sürdürülebilir bir çözüm sunuyoruz. Dönüştürme yok, manuel veri girişi yok, güçlük yok.

Yapay zeka ve NLP sayesinde çözümün kurulumu basit ve otomatiktir. İçerik ne kadar çeşitli olursa olsun, GEODI konum bilgisini anlamak için uygun adaptör ve konum bilgisini anlayacak zekaya sahiptir.

Çözüm, herhangi bir GIS yazılımı gerektirmeden veya bir GIS yazılımı ile birlikte çalışır. ArcGIS, netcad veya Opensource çözümlerinin tümü ile uyumludur.

İnşaat veya Enerji şirketleri, Proje ofisleri, Bankalar, Arazi Yönetim Otoriteleri, Belediyeler, Karayolu otoriteleri, Büyük tesisler veya Askeriye, GEODI kullanımından önemli ölçüde fayda sağlayacaktır.

Kısa videolarımız ile çözümün kapsamını izleyin, dilerseniz canlı bir proje de ile deneyimleyebilirsiniz.

İndirme Linki

Sevgilerimizle.

İlginizi Çekebilecek Başlıklar