Geri
GEODI ile Yüz Tanıma uygulamaları

GEODI ile Yüz Tanıma uygulamaları

3/1/2022
3
Dakika
Minute

Yüz tanıma denince akla genellikle biyometrik yüz tanıma geliyor. Yani kimlik doğrulama amaçlı bir tanıma gibi algılanıyor. Biz, yüz tanımanın farklı uygulamaları ve yararlarından söz edeceğiz.

Kültür Portali veya İstihbarat amaçlı kullanabilirsiniz.

Kişilerin göründüğü videolar, fotoğraflar, aynı kareye giren kişiler, bu kişilerin geçtiği web sayfası veya dosya bazlı diğer içerikler gibi sorgular veya raporlar GEODI Yüz Tanıma ile çok kolay. Yüz Tanıma modülüne FacePro diyoruz.  

FacePro kendisi öğrenen bir yazılım. Aynı kişiyi farklı video ve fotoğraflarda tanıyor. Size kalan sadece bu kişinin adını söylemeniz. Aşağıdaki görsel FacePro kullanılan bir GEODI projesinden alınma. Bu projede Sylvester Stallone ve diğer ünlüler var. Görselde Stallone’nin Oscar törenindeki yakışıklı halini, Rocky filminde dağılmış hallerini ve Rambo'daki uzun saçlı hallerini görüyorsunuz. GEODI FacePro tümünün aynı kişi olduğunu kendisi buldu, biz sadece bu kişi “Sylvester Stallone'dir” dedik.

Bu projede ünlüleri kullandık ama FacePro sizin medya arşivinizdeki kişileri de bulacaktır. Sürprizlere hazır olun!

“3011-EN-Image Recognition” projesinden

Güvenlik amaçlı video kaydı yapan AVM ve Otel gibi çok sayıda kurum var. KVKK yasası istek olması durumundan kişiye ait verilerin silinmesini zorunlu tutuyor. FacePro ile kişiyi milyonlarca saat video arasından bulmak ve silmek çok kolay. Çok sayıda kamera var ve bir kişiyi arıyorsunuz. FacePro için yine kolay bir iş..

Müzeler, Gazeteler, İstihbarat Birimleri, Futbol Kulüpleri veya Araştırmacılar FacePro ile benzersiz bir deneyim yaşayacaklar.


Söz ettiklerimizi çalışan bir projede görebilirsiniz.  

Örnek Proje : Yüz Tanıma

Daha fazlası için size detaylı sunum yapalım,

Bülten Bilgilendirme Toplantısı - Takvim Satış  

Sevgilerimizle

İlginizi Çekebilecek Başlıklar