Geri
Aksaray Belediyesi ve Artvin İl Özel İdaresi Ruhsatlarını GEODI ile Takip Ediyor

Aksaray Belediyesi ve Artvin İl Özel İdaresi Ruhsatlarını GEODI ile Takip Ediyor

6/21/2022
3
Dakika
Minute

Bir yapıya başlamak için alınması gereken ilk ve en önemli belge ruhsattır. Belediyeler ve İl Özel İdareleri tarafından verilen bu onay belgeleri sayesinde taşınmazların uygunluğu belgelenmiş olur. Belediye çalışanları, yapı denetim firmaları, müteahhit ve arsa sahiplerinin katılımıyla işleyen süreç; evrakların tamamlanması, kontrolü, eksik ve yanlışların geri bildirimi, süreç hakkında diğer paydaşların bilgilendirilmesi ve arşivleme gibi ihtiyaçları ortaya koymakta.

Ruhsat Takip Sürecinizi Aksama Yaşamadan Yönetin

Aksaray Belediyesi ve Artvin İl Özel İdaresinin ruhsat yönetimi için kullandıkları GEODI, sadece sürece değil veriye de odaklanır ve süreçleri içerikler tetikler. Bu sayede bir rapor veya mimari çizim geldiği an ilgililer haberdar olur. Aynı zamanda ilgililer doğrudan içerik üzerine not alabilir ve karşı taraf yine bu işlemlerle ilgili bilgilendirilir. Düzeltmeler sonrasında mimari projenin yeni versiyonun oluşturulmasıyla süreç sağlıklı bir şekilde aksamadan devam eder. Böylece GEODI ile “gereksiz” veri girişi gibi işlemlerle zaman kaybedilmeden veya herhangi bir işlem atlanmadan, veri kaybı yaşanmadan süreç yürütülebilir.

GEODI’nin SMS ve e-posta bildirim yetenekleri sayesinde yapı ve arsa sahipleri dahil herkesin süreç hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

GEODI’nin Veri Keşfi özelliğiyle birlikte, başvuru dosyasındaki veya mimari projedeki parsel numaraları otomatik bir şekilde çıkarılarak harita ile ilişkilendirilir, yani GIS entegrasyonu da otomatik olarak yapılır.

Projelerinizin Versiyonlarını Kolayca Karşılaştırın

GEODI sadece sonuç dosyalarını değil, aynı zamanda versiyonları da arşivleyebiliyor. Bu sayede kontrol edenler bir mimari projenin önceki haliyle yeni halini kolayca karşılaştırabilirler.

Ayrıca, NCZ veya DWG projelerinizi ek bir yazılım gerektirmeden görüntüleyip, not alabilmenize olanak sağlar.

Bu özellikler sadece Ruhsat Takip için değil, Sözleşme Yönetimi veya İnsan Kaynakları Yönetimi süreçlerini de kolaylaştırmayı sağlar. GEODI’nin; farklı ihtiyaçlar için aynı uygulamayı kullanabilmeniz, daha kolay uyum, daha düşük maliyet ve daha kolay sistem yönetimi gibi birçok avantajı var.

Daha fazla bilgi için bize ulaşın

Ruhsat Takip Süreci ile ilgili Webinarımız: https://www.youtube.com/watch?v=WqQRVrCFnVs&feature=youtu.be

İlginizi Çekebilecek Başlıklar