Neden Veri Analiz?

Veri keşfi, veri analizinin ilk adımıdır. Veri analiz sayesinde geleneksel arama yöntemleri ile bulamayacağınız sonuçlar bulunur. Harita, Takvim, Ağ Grafiği, Isı Haritası ve daha fazlası ile Yüzbinlerce, milyonlarca belge içindeki gizli bilgiyi açığa çıkarır. Veri Analizi, odaklanmanızı ve karar vermenizi kolaylaştırır.

Neden Veri Analiz?

Semantik Sorgular

Semantik sorgular ile farklı şekillerde yazılan tarih, para veya konu gibi verilere tek şekilde erişirsiniz. Semantik sorgular ile çok daha keskin ve keyifli bir arama deneyimi sunuyoruz.

Semantik Sorgular

Harita

Konumsal bilgilerin otomatik olarak haritalanması ile iş yaptığınız ülkeler, şikayetlerin yoğun geldiği adresler, belgelerdeki parseller veya kişisel veri içeren noktaları, kaynakları kolayca görürsünüz. Harita size büyük resmi gösterir. Büyük resim karar vermenizi ve analizlerinizi kolaylaştırır.

Harita

Takvim

Semantik özellikler sayesinde çıkarılan otomatik takvim verilerin zamana yayılımını ve belli bir zaman dilimindeki içerikleri gösterir. Karar vermenizi kolaylaştırır.

Takvim

Kopya ve Benzerler

Araştırmalar, Kurum ve kuruluşlarda ortalama %40 verinin kopya ve benzer olduğu söylüyor. GEODI ile bu verileri otomatik bulursunuz. Kopya ve benzer dokümanların iş süreçlerinde yol açacağı zararlar azalır. Daha az ve güncel veri ile işinize daha fazla odaklanırsınız.

Kopya ve Benzerler

Versiyonlar

GEODI her türlü içeriği otomatik versiyonlar. Aynı dosyanın farklı versiyonlarının analizi Hatalı proje, hatalı şözleşme gibi durumların yaratacağı riskleri azaltır. Hatalı verilecek kararların önüne geçer.

Versiyonlar

Raporlar

Çok farklı raporlar ile belgelerin özeti, keşif sonuçları, risk analizleri yapabilir kendi raporlarınızı oluşturabilirsiniz.

Raporlar

Ağ Grafiği

İçerikler arasındaki ilişkilerin görünmesi, güvenlik, hukuk, denetim, teftiş gibi birimlere ve yönetime büyük katkı sağlar. Bağımsız denetim, adli inceleme veya akademik araştırmalarda büyük resmi görmenizi kolaylaştırır.

Ağ Grafiği

Paneller

GEODI Platformu çok zengin sorgulama yeteneklerine sahiptir. Panelleri kullanarak sorgu sonuçlarını sürekli hale getirebilir ve büyük resmi daha kolay görebileceğiniz bir ortam oluşturursunuz.

Paneller

Farklarımız

GEODI Platformu Veri analizi yapmak için standart yapıda veri beklemez, yapısal ve yapısal olmayan tüm verinizi analize dahil eder ve tüketir. 200+ veri kaynağı ve tipini destekler. Hiçbir verinizi dışarda bırakmaz.

Sabit araçlar yerine kendinizi de geliştirebileceği low-code yetenekler sunar.

Farklarımız

Yapay Zeka ve Doğal Dil İşlemenin Faydası Nedir?