Sık Sorulan Sorular

Oops! Something went wrong while submitting the form.
genel , geodi
GEODI: Desteklenen Formatlar ve Entegrasyonlar

GEODI 200'ü aşkın formattaki dosya, veri tabanı ve mecrayi doğrudan kullanır. Word, Excel, PDF, NCZ, DWG, MPP, UDF, ZIP, RAR ve Shape gibi dosyaları, Windows Dizinlerini, Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolarını, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medyayı, Oracle, MySql, ve Postgres gibi veri tabanlarını destekler. Başka bir yazılım lisansına gerek duymadan görüntüler.

- Entegrasyonlar

mobidi , geodi , kurulum
Sistem Gereksinimleri

GEODI ve MOBIDI Ofis kurulumu için gereken donanım gereksinimlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

- Sistem Gereksinimleri

gelistirme , geodi
Geliştiriciler için API var mı?

Evet. Oldukça gelişmiş bir GEODI API sunulmaktadır. http://partners.dece.com.tr/ adresinden gerekli detaylara ve API dokümantasyonuna ve örnek projelere erişilebilir.

Bu API'yi kullanarak kendi yazılımınızdaki verileri GEODI'nin indexlemesini, GEODI'de indexlenmiş verilerin kendi yazılımınızdan aranmasını ve diğer pek çok işlemi gerçekleyebilirsiniz. 

genel , geodi , guvenlik
GEODI güvenli mi?

Çok sık sorular sorulardan birisi de güvenlik ile ilgili. evet GEODI güvenli bir yazılım. Güvenliğin birkaç boyutu var:

Yetkilendirme: GEODI içerisinde var olan yetkilendirme mekanizması veya Active Directory servisleri herhangi bir veriye yetkisiz erişimi engelliyor.  

Yazılım Güvenliği: GEODI uzun süredir düzenli olarak sızma testlerine tabii tutuluyor ve son derece yüksek notlar alıyor. 

Veri depolama: GEODI veri depolamıyor, var olan kaynakları kullanıyor.  

lisanslama , geodi
GEODI nasıl lisanslanıyor?

GEODI'yi Bireysel ve Kurumsal ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. GEODI'ye 1 - 10 - 25 - 50 ve daha üzeri kullanıcı sayılarında sahip olabilirsiniz.

GEODI Modüler bir yapıdadır. GEODI standart ana modüldür ve temel bütün ihtiyacınızı karşılayacaktır. Gelişen ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz modülü de ekleyebilirsiniz.

GEODI size ait sunucular üzerinde çalışır. Kiralama veya sahip olma seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. 

genel , geodi
Dökümanları görüntülemek için başka yazılıma ihtiyaç var mı?

Dokümanları görüntülemek için başka yazılıma ihtiyaç duymazsınız. Dokümanlarınızı bir internet tarayıcı veya mobil telefon kullanarak inceleyebilir, üzerlerine not alabilirsiniz.

genel , geodi
AutoCAD veya Netcad olmadan görüntüleme yapabilir miyim?

Evet. GEODI CAD-GIS Viewer eklentisi ile sadece AutoCAD veya Netcad değil ShapeFile, DGN, ECW, GeoTIF dosyaları da, mobil platformlar dahil görüntüleyebilirsiniz. GEODI'nin not alma özelliği ile çizimlerin dilediğiniz yerlerine not almanız mümkündür.

genel , geodi
Farklı yazılımlar içinden GEODI'yi kullanabilir miyim?

GEODI chrome eklentisi ile web bazlı herhangi bir yazılımdaki bir ifadeyi seçip GEODI'de aratabilirsiniz. Herhangi bir web sayfası veya kullandığınız MIS, ERP, CRM yazılımınız içindeki bir parsel numarasını, bir sicil numarası, bir terim veya komple bir paragrafı seçip GEODI'de aratmanız yeterlidir. 

- GEODI Eklentisi

Ayrıca  yazılımcılar kendi yazılımları GEODI ile kolayca entegre edebilirler. API  dokümantasyonu için developers.dece.com.tr içinde gerekli bilgileri  bulacaksınız.

genel , geodi
GEODI ve geleneksel GIS yazılımlarının farkı nedir? 

GEODI  GIS özelliklerini de barındıran yeni nesil bir içerik yönetim platformudur.  GEODI yapısal ve yapısal olmayan verileri doğrudan kullanır. Bir PDF içindeki  parsel numarası veya bir koordinat gibi değerler, bir şikayet e-postasındaki  adres veya sosyal medya mesajındaki sokak adı GEODI için anlamlıdır. Klasik  GIS yazılımlarında ise veriler operatörler yardımı ve çoğunlukla manuel  yöntemlerle veri tabanlarına girilir. Manuel işler genellikle uzun ve pahalı  olmanın yanında hataları da beraberinde getirir. GEODI ise bütün bu işleri  tamamen otomatik hale getirmiştir

CAD & GIS Sunumu

genel , geodi
Hangi sektörlerde kullanılabilir?

GEODI dijital verisini yönetmek isteyen herkes tarafından kullanılabilir.  Örnek sektörleri ve kullanım alanlarını aşağıda bulabilirsiniz.

-Dijital Dönüşüm

genel , geodi
GEODI hangi dilleri destekler ?

GEODI arapça, çince ve japonca dahil bütün dünya dillerinde yazılmış dokümanları işler. Bu dillerdeki tarih gibi temel yapıları tanır. Yazılımın İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça,Gürcüce ve Türkçe arayüzü bulunmaktadır.

genel
Hangi işletim sistemleri desteklenir? 

GEODI'ye internet tarayıcı üzerinden erişirsiniz. Bu nedenle Windows, Linux, Android, iOS veya dilediğiniz işletim sisteminden kullanabilirsiniz.

geodi
GEODI taranmış dokümanları okur mu?

Taranmış ya da fotoğrafı çekilmiş dokümanlardaki metnin okunması işlemine Optik Karakter Tanıma/Optical Character Recognition (OCR) denir. GEODI, OCR desteği de sağlar.

geodi
Veritabanları veri kaynağı olarak kullanılabilir mi?

Evet.GEODI şemadan bağımsız şekilde veri tabanlarını okuyabilir. SQL Server, Oracle, Postgres, MySQL ve diğer pek çok VTYS desteklenir. Kurumununuzda yer alan farklı yazılımlara ait çok farklı veri tabanı olabilir. GEODI ile tümüne tek noktadan tek arama ile ulaşabilirsiniz. 

GEODI her türlü veriye tek şekilde ve tek noktadan ulaşmanızı sağlar. Yaptığınız aramalar, oluşturulan haritalardaki veriler onlarca farklı kaynaktan gelebilir.

entegrasyon , geodi
ERP, CRM veya MIS sistemleri entegre edilebilir mi?

Elbette. Bilinen bir çok ERP sisteminden gerek API entegrasyonu, gerek veritabanı düzeyinde erişimlerle GEODI içerisine veri aktarılması mümkündür. Aynı şekilde GEODI API kullanılarak GEODI tarafından arşivlenmiş verilere erişim ve sorgulama işlemi herhangi bir ERP sistemi üzerinden gerçekleştirilebilir.

Dece yazılım navbar top
Bize UlaşınDECE Yazılım 2019
Dece Yazılım LinkedinDece Yazılım FacebookDece Yazılım YoutubeDece Yazılım TwitterDece Yazılım  Instagram