Haberler

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
1/10/18
geodi
Global Çözümlerimizle Almanya'dayız!

Global pazara yönelik faaliyetlerimize devam ediyoruz. Yakınlarda Almanya'nın Hessen Eyaleti'ne bağlı Heusenstamm Belediyesi ile BelPedia çözümünü paylaşmak üzere bir araya geldik.

Daha Fazla

Global pazara yönelik faaliyetlerimize devam ediyoruz. Yakınlarda Almanya'nın Hessen Eyaleti'ne bağlı Heusenstamm Belediyesi ile BelPedia çözümünü paylaşmak üzere bir araya geldik.

Belediyenin bütün birimlerini birbirine bağlayan, bilgiye erişimde yaşanan sorunları çözmeye odaklanan, iş süreçlerini hızlandıran ve vatandaşa yönelik servisleri ile birlikte BelPedia büyük ilgi gördü.  

Almanya'da ilerlemeye devam ediyoruz.

28/9/18
geodi
“Akıllı Arşiv ve Dijital Veri Yönetimi" Etkinliğimizi Gerçekleştirdik

Kayseri Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirdiğimiz Akıllı Dijital ve Dijital Veri Yönetimi etkinliğimizde, katılımcılarımıza GEODI 6.0’ın heyecan verici yeniliklerinden, CBS Destekli Akıllı Arşiv ve Mobil Ekiplerin Yönetimi ve İzlenmesi çözümlerimizden bahsettik.

Daha Fazla

Kayseri Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirdiğimiz "Akıllı Arşiv ve Dijital Veri Yönetimi" etkinliğimizde, katılımcılarımıza GEODI 6.0’ın heyecan verici yeniliklerinden, CBS Destekli Akıllı Arşiv ve Mobil Ekiplerin Yönetimi ve İzlenmesi çözümlerimizden bahsettik.

Etkinliğimiz, çözümlerimizle hazırlanan ve belediyelerce kullanılan projelerden örneklerle devam etti.

Etkinliğin düzenlenmesindeki destekleri ve konukseverliği için Kayseri Büyükşehir Belediyesine bir kez daha teşekkür ediyoruz.

27/8/18
geodi , belediye
Sel Felaketi Haritası

Ordu Büyükşehir Belediyesi, can ve mal kaybına sebep olan ve tüm Türkiye’yi üzüntüye boğan sel felaketinin ardından, vatandaşı bilgilendirmek için harita alt yapısını kullanarak Sel Felaketi Projesi’ni hayata geçirdi.

Daha Fazla

Ordu Büyükşehir Belediyesi,

Harita Üzerinden Sel Felaketinin Detaylarını Paylaştı

Ordu Büyük şehir Belediyesi, can ve mal kaybına sebep olan ve tüm Türkiye’yi üzüntüye boğan sel felaketinin ardından, vatandaşı bilgilendirmek için harita alt yapısınıkullanarak Sel Felaketi Projesi’ni hayata geçirdi.  

Ordu Büyük şehir Belediyesi web sayfasında yayınlanan Sel Felaketi Proje ile; yıkılan köprüler, selden etkilenen yerler, yollar,mahalleler ve ilçeler haritada yer alıyor. Haritada detaylı sel raporları,hasar gören alanların görselleri gibi bilgiler de bulunuyor. Bunun yanı sıra Belediyenin hasarları gidermek için gerçekleştirdiği çalışmalara da yer veriliyor.

Harita üzerinden sel felaketinin hasarları hakkındavatandaşları bilgilendiren ve gündelik yaşamlarına dönmeye çalıştıkları budönemde güncel verilerin paylaşılmasını sağlayan Sel Felaketi Projesi, Belediyeiçerisinde büyük resmin görülmesine katkı sağlıyor.

Harita üzerinden ulaşılan bilgiler sayesinde ihtiyaçlar veyapılması gerekenler tespit edilip, Belediye içerisinde ilgili birimlere görevatamaları yapılabiliyor. Böylelikle karar süreçleri hızlanıyor, Belediye’ninüzerinde hassasiyetle durduğu hızlı aksiyon alma konusuna destek sağlanıyor.

Projeyi görüntülemek için https://bit.ly/2PbDkuu adresini ziyaret edebilirsiniz.

10/5/18
İş Ortakları , Özel Sektör
DECE Yazılım Dünyaya Açılıyor

DECE Yazılım olarak Türkiye’de yakaladığımız başarılarımızı yurt dışına taşıma hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Hindistan firması Horizon Group, ürünlerimizi Hindistan’da pazarlamak ve satmak üzere firmamız ile 9 Mayıs 2018 tarihinde Çözüm Ortaklığı Sözleşmesini imzaladı.

Daha Fazla

DECE Yazılım olarak Türkiye’de yakaladığımız başarılarımızı yurt dışına taşıma hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Hindistan firması Horizon Group, ürünlerimizi Hindistan’da pazarlamak ve satmak üzere firmamız ile 9 Mayıs 2018 tarihinde Çözüm Ortaklığı Sözleşmesini imzaladı. Horizon, bu kapsamda, yapay zeka, doğal dil işleme ve makine öğrenme tekniklerini kullanarak geliştirdiğimiz ürünlerimizi Hindistan’da belediyelere, kamu kurumlarına ve özel sektör firmalarına pazarlayacak.

Çözüm ortağımız Horizon firmasının yetkilileri, Türkiye’de belediyelere sunduğumuz çözümlerin Hindistan’da büyük bir potansiyeli olduğunu, bu doğrultuda yapacakları pazarlama faaliyetleri ile kısa zamanda bu potansiyeli satışa dönüştüreceklerini ifade etti.

An itibariyle bir dizi ülkeye yayılmış projelere sahip çok yönlü bir global kuruluş olan Horizon Group, çevre, güvenlik, telekomünikasyon ve proje yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir.

9/5/18
Tanıtım , İş ortakları , Özel Sektör
DECE Yazılım Olarak Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Kariyer Günleri’ndeydik

DECE Yazılım, 8 Mayıs 2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nün düzenlemiş olduğu kariyer günleri programına davetli firma olarak katıldı.

Daha Fazla

DECE Yazılım, 8 Mayıs 2018 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nün düzenlemiş olduğu kariyer günleri programına davetli firma olarak katıldı.

DECE Yazılım, programda yapay zeka, doğal dil işleme ve makine öğrenme tekniklerini kullanarak geliştirmiş olduğumuz GEODI ürününün bilgi ve belge yönetiminde nasıl kullanıldığına yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Yenilikçi bir çözüm olan GEODI’nin yetenekleri hem öğrenciler hem de akademisyenler tarafından büyük ilgi gördü.

8/5/18
Tanıtım
Marmara'da Yapay Zeka Günleri

Marmara Belediyeler Birliği tarafından 27-29 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek’te düzenlenen Meclis toplantısında KAZANDIRAN PROJELERİMİZİ tanıttık. Toplantı süresince Belediye Başkanları ve birçok Belediye yetkilisi GEODI – MOBIDI çözümlerimizi yerinde inceleyerek değerlendirme imkânı buldu.

Daha Fazla

Marmara Belediyeler Birliği tarafından 27-29 Nisan tarihleri arasında Antalya Belek’te düzenlenen Meclis toplantısında KAZANDIRAN PROJELERİMİZİ tanıttık. Toplantı süresince Belediye Başkanları ve birçok Belediye yetkilisi GEODI – MOBIDI çözümlerimizi yerinde inceleyerek değerlendirme imkânı buldu.

1/2/18
Genel , İş Ortağı
Ankara Üniversitesi ve DECE Yazılım İş Birliği Kararı Aldı

Bilgi ve Belge Yönetiminin Yeni Biçimi GEODI artık Ankara Üniversitesi'nde. Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nde, GEODI ders olarak okutulacak, eğitim ve araştırmalarda kullanılacak.

Daha Fazla

GEODI Üniversitelerde,

GEODI üniversitede ders olacak, eğitim ve araştırmalarda GEODI kullanılacak.

Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ve DECE Yazılım birlikte çalışma kararı aldılar. İmzalanan protokol ile çalışmalar başladı. üniversite bilgi ve belge yönetiminin yeni biçimi GEODI’yi Veri Madenciliği ve Arşiv Derslerinde ve araştırmalarda kullanacak.

 

GEODI’nin Konumsal yaklaşımı, Yapay Zeka ve Doğal Dil İşleme  yetenekleri araştırmaları daha hızlı ve verimli hale getirecek...

Bölüm Başkanı Sayın Prof Dr. Sacit Arslantekin; GEODI vasıtasıyla DECE Yazılım ile bir arada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. GEODI’ye tüm üniversitelerin ihtiyacı olduğunu, üniversitelerde GEODI yetenekleriyle birçok proje yapabileceklerini söyledi. Özellikle Osmanlı Arşivleri, Cumhuriyet öncesi ve sonrası eserlerin, arşivlerdeki zengin koleksiyonların GEODI ile çok daha etkin şekilde sunulabileceğini vurguladı.  

DECE Yazılım Genel Müdürü Serdar Ak; Ankara Üniversitesi ile işbirliğinden heyecan duyduklarını ve akademik desteğin büyük güç katacağından söz etti. Veri madenciliği, metinlerin sınıflandırılması ve Türkçe doğal dil işleme gibi sınırsız gelişme potansiyeli olan pek çok alanda birlikte çalışmak istediklerini belirtti.

üniversiteden Prof. Dr. Tülay Oğuz, Prof. Dr. Fatih Rukancı, Prof. Dr. Hakan Anameriç ve Uzman Korcan Doğan ve DECE Yazılımdan Teknik Müdür Hüseyin Candan, Kanal Yöneticisi Alper Çevik ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Hakan Ada’nın da katıldığı törenle GEODI bir Bilgi ve Belge Yönetimi Yazılımı olarak bir Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü'nün ders programına girmiş oldu.

***

22/1/18
geodi , belediye , İş Ortakları
Kayseri, GEODI ile Çok Mutlu!

Kısa bir süre önce GEODI kullanmaya başlayan belediyedeki gelişmeleri izlemek ve GEODI hakkında görüşlerini almak için Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre YAYLAGÜL ile kısa bir röportaj yaptık.

Daha Fazla

KAYSERİ BELEDİYESİNDE GEODI ile MUTLU

Kayseri belediyesi kısa bir süre önce GEODI seçti kurumdaki gelişmeleri izlemek ve GEODI hakkında görüşlerini almak için Kayseri Büyük şehir belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre YAYLAGÜL ile kısa bir röportaj yaptık.

 

Günümüz kurumlarında temel problem kurum ihtiyaçlarının farklı programlarla çözülmesi. GEODI vücudun sinir ağlarındaki bağlantılar gibi bağlantı kuran bir yazılım dolasıyla ülkemizin GEODI gibi yazılımlara çok ihtiyacı var. Bu yapıyı geliştirmemiz gerekiyor
Emre Yaylagül

Başkanım, bizi kabul ettiğiniz ve vaktinizi bizlerle paylaştığınız için Dece Yazılım olarak öncelikle çok teşekkür ediyoruz. Yazılımımızdan memnun musunuz? Bize GEODI’yi tercih etme sebepleriniz anlatır mısınız?

Bizim bir yazılımı tercih etmemizdeki baş özellik yerli bir yazılım olması, geliştirilebilir bir yapıya sahip olması, birlikte çalışmaya açık olmasıdır. DECE Yazılım’ın ürünleri ve yaklaşımları bu konuda çok pozitif. Ülkemizin geleceği açısından DECE yazılım gibi firmaları önemsiyoruz. Amaç bir yazılım yapıp piyasaya sunmak değil, daha farklı bir bakış açısına sahip, ülkemize özel, özgün düşünce yapısıyla üretilen başarılı çalışmaları çok önemsiyoruz hemen bünyemize katıp faydalanmak istiyoruz.

DECE Yazılım bizi çok şaşırttı,hayatımızda ilk defa milli bir veri tabanıyla karşılaştık. Çok uzun süre test ettik ve milli olmayan veri tabanlarından daha kaliteli olduğuna doğrusu şaşırdık, inanamadık,

DECE yazılımla çalışmaktan çok memnunuz. Yapısı günümüze çok uygun çağdaş veri üretmeye yatkın yaklaşımı, web servisleri, geliştirmeye açık mimari sunması ve vazgeçmemesi günümüzde temel problem kurum ihtiyaçlarının farklı programlarla çözülmesi GEODI vücudun sinir ağlarındaki bağlantılar gibi bağlantı kuran bir yazılım dolasıyla ülkemizin GEODI gibi yazılımlara çok ihtiyacı var. Bu yapıyı geliştirmemiz gerekiyor

GEODI’yi tercih ettik çünkü benzersiz yazılım benzersiz özellikler GEODI bilgi ve belge yönetiminin yeni biçimi Belediyemizde kullanmaya başladık, alım süreciyle çok hızlı aşama kaydettik ve hızla yayılıyor. Örneğin CAD dosyalarının içerisindeki metin bilgilerine ulaşması ve arama da gösterip belgeler arası ilişkileri ortaya çıkarma hatta bu bilgiyi ve CAD dosyasını ayrı bir araç kullanmadan web, tablet yada cep telefonundan göstermesi çok çok önemli, özellikle teknik birimlerimiz için çok önemli İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Etüt Projeler Daire Başkalığı gibi CAD dosyalarıyla çok yoğun çalışan birimlerimiz için çok önemli yenilikler getirdi.

Bu belki GEODI’nin özelliklerin sadece birisi ve bunun yanında metin arama özelliği, tabii ki bi çok yazılım metin araması yapıyor ama GEODI’de full text search, içeriklerin tamamında arama var bununla da kalmıyor yapay zekasıyla metni tanıyor, tarih, kimlik numarası, kişi yer isimleri, kilometre, Parsel gibi metinleri tanıyor. Bu özelliği de yeni olmasına rağmen yüzde 99’a yakın bir başarıyla eşsiz üstelik bir konu daha ekleyeceğim bu eşsiz özellik yazılım tasarımındaki ustalıkla sürekli gelişiyor.

Belediyelerde bir belgenin birden fazla yerle, kişiyle, tarihle, parselle ilişkisi var. Metnin içerisinde birçok kişi, tarih, konum vb ifadelerle ilişkileri var. Nasıl takip edeceksiniz. GEODI için benzersiz demiştim diğer tercih nedenimizse, tek bir indeks bilgisiyle değil de ihtiyacımız olan karmaşık, yapılandırılmamış belgeleri hızla okuyup tüm bilgiyi tek noktadan önümüze sunması güzel bir özellik

Sosyal medya’da olan özellikleri var olduğunu bildiğimiz ve kullanmaya başlayacağımız bir çok özelliği var.

Yakın zamanda bizi çok mutlu eden bir özelliği daha var; Mevcut taranmış arşivinizi, operatör ihtiyacı olmadan mevcut sisteminize indeksliyor, Biz mevcut arşivimizi Coğrafi bilgi sistemimize GEODI ile bağladık.

Biz kullanmaktan mutluyuz, memnunuz,

 

Çok sağ olun vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

19/1/18
Geodi , mobidi
“Belediyem Ne Yapıyor Projesi” ile Aksaray Belediyesi'nde Yeni Bir Dönem

Belediyenin tüm faaliyetlerini GEODI ve MOBIDI entegrasyonuyla harita üzerinde gösteren projeyle Aksaray halkı Belediye websitesinden Belediye hizmetlerini denetleyebiliyor. Vatandaş, websitesinde açılan GEODI ekranında tüm hizmet ve faaliyetleri harita üzerinde görüyor, büyük resmin içerisinde ilgisini çeken projeyi ve proje ayrıntılarını inceleyebiliyor, proje durumunu gözlemleyip tüm faaliyetler hakkında doğru bilgi sahibi oluyor.

Daha Fazla

Şeffaf ve çağdaş projeleriyle hep gündem olan Aksaray Belediye başkanı Haluk Yazgı Aksaray’da bir ilke daha imzasını atıyor.

Belediyenin tüm faaliyetlerini GEODI ve MOBIDI entegrasyonuyla harita üzerinde gösteren projeyle Aksaray halkı Belediye websitesinden Belediye hizmetlerini denetleyebiliyor. Websitesinde açılan GEODI ekranında tüm hizmet ve faaliyetleri harita üzerinde görüyor, büyük resmin içerisinde ilgisini çeken projeyi ve proje ayrıntılarını inceleyebiliyor, proje durumunu gözlemleyip tüm faaliyetler hakkında doğru bilgi sahibi olmuş oluyor. 

Bu şekilde Belediye MOBIDI ile faaliyetlerini etkin planlayıp, belgeleyip denetlerken kullandığı bilgiyi halkın takibine sunarak marka şehir olma hedefinde yeni bir ilke imza atmış oluyor. Marka şehirler için kurumsal arama, bilgi belge yönetim, denetim yazılım ihtiyaclarını GEODI belediyelere sunuyor.

Projeyi incelemek için tıklayınız...

11/1/18
Geodi , mobidi
Aksaray Günebakan Projesi’ne Yoğun İlgi!

Aksaray’da GEODI ile bir ilk daha. Günebakan Projesi’ne tüm vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Günebakan Projesi ile Aksaray marka şehir olma yolunda.

Daha Fazla

Aksaray Belediyesi tarafından şehirde gıda üzerine imalat yapan veya satan işletmelerin daha güvenilir olduğunu göstermek ve işletmelerde tam hijyen sağlamak amacıyla başlatılan, gönüllülük esasına dayanan ve hiçbir işletme ve işverene hiçbir zorunluluk getirmeyen Günebakan projesine halkın ilgisi her geçen gün katlanarak artıyor.

Günebakan Projesi Aksaray’ın gönlü de kalbi de rahat

Günebakan projesinin Aksaray’ı marka şehir yapma hedefinde, basamaklardan sadece biri olduğunu aktaran Başkan Haluk Şahin Yazgı, “Toplumumuzun sosyal hayatında ve yemek kültüründe büyük bir değişme var. Bizde Belediye olarak halkımızın daha temiz ve güvenli gıda tüketmesi amacıyla ‘Günebakan’ adlı projeyi başlatmış bulunuyoruz. Bu projemiz cezalandırıcı değil aksine teşvik edici bir proje olacak. Ayrıca gönüllülük esasına dayandığı için kimseyi bu projeye zorla dahil etmeyeceğiz. İsteyen her işletme Günebakan sertifikası için bize müracaat edecek. Gerekli şartları sağlayarak belediyemizin verdiği günebakan sertifikası talep edebilecek.  Böylelikle işletmesinin marka değerini artırarak seçici vatandaşa hitap edecek. Günebakan sertifikası veya amblemini gördüğünde o işletmenin belediyemizin denetimi altında olduğunu anlayacak. İnsanlarımız gönül rahatlığı ile bu işletmelerden alışveriş yapabilecekler, aileleriyle veya misafirleriyle oturup gönül rahatlığıyla yemeklerini yiyebilecekler” dedi.

Projeyi incelemek için tıklayınız...

1/11/17
belediye , geodi , mobidi
Ordu Büyükşehir Belediyesi, GEODI Ve MOBIDI'yi Çok Sevdi

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin tüm birimleri GEODI ve MOBIDI'yi tercih etti. Eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını alan Ordu Belediyesi çalışanları GEODI kullanıcıları arasında yerini aldı.

Daha Fazla

Ordu Büyükşehir Belediyesi Belediyenin Tüm birimlerinde kullanmak üzere GEODI ve MOBIDI aldı. Hızla eğitimlere başladı. Ürünün tüm özelliklerinin en kısa sürede kullanılmasına ve Ordu da yaygınlaşmasını hedefleyen Belediye; hizmetlerinde zaman tasarrufu sağlama, bilgi ve belgeye dayalı kararları daha etkin alma, arşivleri ve yazılımları birbirine bağlanma, ortak çalışma vd. özellikleri için GEODI. Denetim, planlama ve belgeleme ihtiyaçlarını çözmek için MOBIDI'yi tercih etti. GEODI ile tanışmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen belediye, eğitimlere hızla başlayarak GEODI'nin faydalarından yararlanmaya başladı.

14/10/17
belediye , geodi , mobidi
Aksaray Belediyesi de GEODI ve MOBIDI'yi Tercih Etti!

Aksaray Belediyesinin tüm birimleri, bilgi ve belge yönetiminin yeni biçimi olan GEODI'yi kullanıyor

Daha Fazla

Aksaray Belediyesi belediyenin tüm birimlerimde kullanmak, arşivleri birbirine bağlamak ve Belediye Kapımda, Günebakan, Belediyem Ne Yapıyor gibi Aksaray'da ilk olan projeleri gerçekleştirmek amacıyla MOBIDI ve GEODI'yi seçti.

Aksaray Belediyesi Belediyenin tüm birimlerinde bilgi ve belge yönetiminin yeni biçimi GEODI'i kullanıyor. Sahadan bilgi toplamanın en akıllı yolu; MOBIDI ile hem denetimlerini gerçekleştirmek hemde vatandaşa yönelik hizmetlerin denetimi takibi hemde her bir vatandaşın belediye kararlarına katılımını ve faaliyetlerden memnuniyetini ölçmeyi amaçlıyor.

Eğitimlerin başlamasıyla kısa bir süre içerisinde yazılımın Aksaray'da yaygınlaşması hedefleniyor.

25/7/17
belediye , geodi
Kayseri de GEODI'yi Tercih Etti!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de GEODI kullanıcıları arasına katıldı.

Daha Fazla

Kayseri Büyükşehi Belediyesi belediyenin tüm birimlerimde kullanmak, arşivleri ve yazılımları birbirine bağlamak, kurumsal arama, harita ce CBS yetenekleri OCR ve CAD görüntüleme gerçekleştirmek amacıyla MOBIDI ve GEODI'yi tercih etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Belediyenin tüm birimlerinde bilgi ve belge yönetiminin yeni biçimi GEODI'i kullanmaya başladı. Kurum uzun süren araştırmalardan sonra tüm kurum ihtiyaçları için en iyi çözümün GEODI ve MOBIDI olduğuna karar verdi ve ürünü test edip alımı gerçekleştirdi.

31/3/17
mobidi , tanıtım
Tepe Servis MOBIDI ile Daha Mutlu

Bazı büyük bankalar, ATM’lerinin temizliğinde Tepe Servis ile çalışıyor. Ülkemizin seçkin firmalarından Tepe Servis bu konuda alanda geniş bir ekibi yönetiyor. Tepe Servis, ATM temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için MOBIDI'yi seçti.

Daha Fazla

Günde yüzlerce kişinin işlem yaptığı banka ATM’lerinin temizliğini kimlerin nasıl yaptığını biliyor musunuz?

 

Bazı büyük bankalar ATM’lerinin temizliğinin sağlanması konusunda Tepe Servis ile çalışıyor. Ülkemizin seçkin firmalarından Tepe Servis bu konuda alanda geniş bir ekibi yönetiyor. Tepe Servis, ATM temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için DECE Yazılım'ı ve MOBIDI'yi seçti.

 

Tepe Servis bu büyük operasyonu artık MOBIDI ile yönetiyor. Otomatik rapor alıyor, bankalar ile online paylaşıyor.

 

Proje öncesinde; aylık temizlik planlaması yaklaşık yapılıyordu ve gerçekleşmesi çoğunlukla  sahadaki personele kalmıştı. Temizlik sayıları, gidilip gidilmediği gibi konuları izlemek çok zordu. Bankaların istediği detaylı raporların oluşturulması ise kolay değildi.

 

MOBIDI çözümü ile;

 

 • Sahadaki işlerin belgelenmesi sağlandı. Ekipler kendi telefonlarına yükledikleri MOBIDI ile bankamatikleri temizlik öncesi ve sonrası fotoğraflıyor.

 

 • MOBIDI üzerine geliştirilen planlama yazılımı ile ekip, bankamatik ve yol planlaması yapılarak, ekip başına aylık 200-400 kilometre arası yol ve dolaylı olarak zaman tasarrufu sağlandı.

 

 • MOBIDI Ofis ile üretilen raporlara online olarak Bankaların erişimi sağlandı. Raporlar hangi ekip, ne zaman, hangi bankamatiğe gitmiş bilgileri yanında planlardan ne kadar sapma olduğunu da içeriyor.

Tepe Servis Bölge Müdürü Tolga Türkeroğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Profesyonel hizmet verdiğimiz alanlardan bir tanesi de ATM temizliği. DECE Yazılım çözümleri ile sahadaki işlerimizin belgelenmesi sağlandı. Ekiplerimiz kendi telefonlarına yükledikleri MOBIDI uygulaması ile banka ATM’lerinin temizlik öncesi ve sonrasını pratik bir şekilde fotoğraflıyor. Üretilen raporlara online olarak hizmet verdiğimiz bankaların erişimi sağlandı. Raporlarda ekipler, zamanlama ve konumlarla ilgili tüm detayları görebiliyoruz. Ayrıca, rota planlama özelliği ile ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlandı. Artık saha operasyonlarını çok daha kolay ve etkin bir şekilde izleyebiliyoruz.”

DECE Yazılım Genel Müdürü Serdar Ak ise MOBIDI’nin her sektör için çok pratik bir çözüm olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “MOBIDI artık günümüzde herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar üzerinde çalışan bir veri toplama ve sahadan belgeleme uygulaması. Belediyelerde zabıta, park ve bahçe ekipleri, fen işleri gibi birimler kullanabiliyor. Özel sektörde ise Tepe Servis ve Karel gibi seçkin firmalar ile çalışıyoruz. Tepe Servis’in ATM temizliğinde mobil uygulama kullanımı ve başarı hikayesi diğer firmalara da örnek teşkil edecek nitelikte.”

3/2/17
geodi
GEODI 5 Yayınlandı!

GEODI'yi sürekli geliştirme taahhüdümüzün arkasındayız. Temmuz 2016 içinde GEODI 4.0'ı duyurmuştuk. 6 ay içinde müthiş yenilikleri olan yeni bir sürümle yine karşınızdayız.

Daha Fazla

 GEODI'yi sürekli geliştirme taahhüdümüzün arkasındayız. Temmuz 2016 içinde GEODI 4.0'ı duyurmuştuk. 6 ay içinde müthiş yenilikleri olan yeni bir sürümle yine karşınızdayız.

 

 • Deneme sürümü için 30 gün yeterli olmuyordu. Bu süreyi 30 ardışık gün yerine toplam 25 gün olarak düzenledik. Deneme sürümünü zaten indirmiş olanlar bu sürüme otomatik olarak geçecek ve avantajdan faydalanabilecekler.
 • Hukukçu kullanıcılarımızın yoğun talebi üzerine GEODI artık UYAP Dosya Formatı (UDF) dosyalarını da okuyabiliyor ve görüntüleyebiliyor.
 • GEODI haritası çok hoş bir özellik kazandı. Bu özellik ile gezerken özet bilgilere hemen ulaşabiliyorsunuz. Web sitemizde yayınladığımız projelerimizde bu özelliği görebilirsiniz.
 • GEODI artık DWG, DGN, DXF gibi Shape dosyaları da görüntüleyebiliyor. Not almak ve mobilden görüntülemek Shape dosyaları için de geçerli.
 • "Coğrafi Sınır Tanıyıcı" diye adlandırdığımız yeni bir tanıyıcı yazdık. Biliyorsunuz GEODI'nin en akıllı parçaları Tanıyıcılar. Coğrafi Sınır Tanıyıcı da oldukça akıllı ve Shape, DWG, DGN, DXF, NCZ, DRE ve GeoTif gibi CAD ve GIS dosyalarının sınırlarını hesaplıyor. Bu şekilde elinizdeki yüzlerce veya yüz binlerce ayrı dokümanı harita üzerine otomatik olarak yerleştiriyorsunuz. Dilerseniz konumdan, dilerseniz dosyaların içeriğinden sorgulayabilirsiniz. Coğrafi Sınır Tanıyıcı, Coğrafi Arşiv yapmanın akıllı bir yolunu sunuyor.
 • Yeni tanıyıcılar arasına "Pafta Tanıyıcı" da katıldı. STP isimlendirme kuralını bilen, tanıyan ve koordinatlarını hesaplayıp haritaya ekleyen bir bileşen pafta tanıyıcı. Serbest yazımda I29a01 veya I29 a 01 veya I29-a-01 veya diğer pek çok olası yazım biçimini tanıyabiliyor. Tanıdıklarını ölçeklerine göre ayrı ayrı renklendiriyor.
 • "Ağ Görünümü" GEODI sorgu görünümleri arasındaki yeni seçenek. Bu seçenek ile kelimeler ve dokümanlar arasındaki ilişkiler çok daha net bir şekilde görünüyor. Büyük resmi görmek isteyen herkes için çok değerli bir araç. Hukukçular, Analistler, CEO'lar, Araştırmacılar, İstihbaratçılar, Mali Müşavirler gibi ve pek çok diğer meslek sahibi kesinlikle faydalanacaklardır.

 

GEODI 5'i keyifle kullanmanız dileği ile ...

 

GEODI 5 Animasyonunu izlemek için: 

 

Please watch our video: 

 

29/11/16
tanıtım
Avrasya Kent Fuarı ve Marka Şehirler Zirvesi'ne Katıldık

Firmamız 24-27 Kasım tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Avrasya Kent Fuarı ve Marka Şehirler Zirvesi'ne katıldı.

Daha Fazla

Firmamız 24-27 Kasım tarihleri arasında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Avrasya Kent Fuarı ve Marka Şehirler Zirvesi'ne katıldı. Etkinliğin üçüncü gününde, Satış Kanal Yöneticimiz Alper Çevik tarafından "GEODI ile Kurumsal Arama" sunumu gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında standımızı ziyaret edenler arasında Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu da vardı. Başkan İmamoğlu, çözümlerimiz GEODI ve MOBIDI hakkında DECE Yazılım yetkililerinden detaylı bilgi aldı.

10/11/16
geodi
Tarih ve Coğrafyayı Buluşturan Yazılım: GEODI

Yerli bir yazılım firması olan DECE Yazılım A.Ş. geliştirdiği özel bir akıllı arama motoru ile Atatürk’ün ünlü eseri Nutuk’u ve Osmanlı Tarihi’ni Türkiye’de ilk kez online haritaya aktardı. Tarihi bilgilere harita üzerinden erişmek artık mümkün.

Daha Fazla

 Yerli bir yazılım firması olan DECE Yazılım A.Ş. geliştirdiği özel bir akıllı arama motoru ile Atatürk’ün ünlü eseri Nutuk’u ve Osmanlı Tarihi’ni Türkiye’de ilk kez online haritaya aktardı. Tarihi bilgilere harita üzerinden erişmek artık mümkün.

Ankara Tepeprimebünyesindeki firmalardan biri olan DECE Yazılım A.Ş. tarafından 3 yıllık bir AR-GE çalışması ile tamamen Türk yazılım mühendisleri tarafından hayata geçirilen GEODI isimli yazılım ile her türlü veriyi online harita üzerinde görmek mümkün.

Harita destekli akıllı bir arama motoru olan GEODI; belediyeler, kamu kurumları, özel sektör firmaları ve üniversiteler tarafından kullanılan bir yazılım. Word, Excel, PDF gibi ofis dokümanları, CAD dosyaları, web siteleri, e-postalar, sosyal medya ve sahadan toplanan veriler gibi yapısal olmayan verilere tek noktadan ulaşılmasını sağlayan GEODI, tarih ile coğrafyayı da bir araya getiriyor.

Cumhuriyetin kuruluş serüveni haritada

Firma, 10 Kasım dolayısıyla özel bir çalışma ile Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u online haritaya aktardı. Böylelikle 510 sayfalık ünlü söylevde geçen tüm il isimleri, ilçe isimleri ve kişi isimlerini tek tek görmek ve içeriklerden sorgulama yapmak mümkün hale geldi. Örneğin, harita üzerinde Samsun ya da Havza’ya tıkladığımızda, Nutuk’ta o yerler hakkındaki içeriklerin geçtiği sayfalara direkt olarak ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, Nutuk’ta geçen kişi isimleri üzerinden de eseri takip edebilmek mümkün. Bunların dışında merak ettiğiniz herhangi bir içerik de sorgulanabilmekte ve ilgili sonuçlara ulaşılabilmektedir. Örnek olarak ‘Yunan’ diye sorgu yapıldığında, çoğunlukla Ege bölgesindeki yerleşim yerlerinin harita üzerinde yer aldığı gözlemlenmektedir.

Osmanlı Tarihi haritaya aktarıldı

Nutuk projesi dışında, Osmanlı Tarihi ile ilgili bazı tarihi dokümanların da GEODI ile taranıp örnek proje olarak hazırlandığını belirten firma Genel Müdürü Serdar Ak, ilgili devlet kurumları ve üniversitelerin arşivlerindeki kaynakların GEODI tarafından taranması halinde tüm Osmanlı Tarihi’nin tüm yönleriyle harita üzerinde yeniden vücut bulacağını kaydetti. Ak, tarihi olaylar ile konumsal bilgiler arasındaki ilişkilerin böylelikle daha net bir şekilde ortaya çıkacağının altını çizdi.

DECE Yazılım A.Ş. Genel Müdürü Serdar Ak, konuyla ilgili şunları kaydetti: “Öğretmenlerimiz tarih ve coğrafya derslerini bize atlaslar üzerinde anlattı çoğu zaman. Çünkü tarihi olayları ve coğrafi durumları harita üzerinde görmek, birbirleri ile konumsal ilişkilerini çözümlemek her zaman çok daha anlaşılır ve akılda kalıcı olmuştur. GEODI, metinlerdeki konum bilgilerinden harita üretir. Ayrıca tarih, devlet adları, kişiler, coğrafi terimler gibi birçok anahtar ifadeleri de tanır ve konumlarla ilişkilendirir. Herhangi bir kriter ile yapacağınız sorgu, haritada sadece ilişkili konumların kalmasını sağlar. Dokümanlarınızı bu şekilde görselleştirmek için bir veri girişine gerek yoktur. Dokümanlarınızı göstermek ve ilgilendiğiniz özel terimler varsa bunları tanımlamak yeterlidir.”

Yazılımın tarih ve coğrafya konusuyla ilgili araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve meraklılar için ideal bir araç olduğunu belirten Ak, “GEODI'nin arama yetenekleri ile binlerce sayfalık tarih kitaplarında aradığınız sonuçları saniyeler içinde bulur ve harita üzerinde görebilirsiniz. Harita üzerinden de yer sorgusu yaparak, ilgili tarih kitabında geçen o yerle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.” diye konuştu.

GEODI için harita çok genel bir kavram olduğunu belirten Serdar Ak, “Bilgi ve belgelere ulaşmak için bazen gerçek bir harita, bezen bir uçak fotoğrafı ya da bazen anatomi dersi için bir insan bedeni görselini kullanabilirsiniz. Bu alanlarda da özel projeler hazırladık ve internet sitemiz üzerinden meraklıların erişimine açtık.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

İlgili Linkler:

Söz konusu projeleri görmek için: http://www.dece.com.tr/tr/projeler

Tarih ve Coğrafyada GEODI Videosu (Nutuk Örneği)

 https://www.youtube.com/watch?v=LNrU0uKC-TU

9/11/16
Belediye , geodi , mobidi
Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde DECE Rüzgarı

Belediyelere yönelik yenilikçi ve özgün çözümlerimiz GEODI ve MOBIDI'yi, 7-8 Kasım tarihleri arasında, Marmara Belediyeler Birliği tarafından İstanbul'da düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde tanıttık. Fuar süresince çok sayıda belediye başkanı, sektör temsilcisi ve katılımcı standımıza yoğun ilgi gösterdi.

Daha Fazla

Belediyelere yönelik yenilikçi ve özgün çözümlerimiz GEODI ve MOBIDI'yi, 7-8 Kasım tarihleri arasında, Marmara Belediyeler Birliği tarafından İstanbul'da düzenlenen Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde tanıttık. Fuar süresince çok sayıda belediye başkanı, sektör temsilcisi ve katılımcı standımıza yoğun ilgi gösterdi.

Standımıza teşrif ederek, ürünlerimiz hakkında bilgi alanlar arasında; Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Okan Erhan Oflaz da vardı.

18/10/16
geodi , mobidi
DECE Yazılım Destekliyor, Rotasız Seyyah Dünyayı Keşfediyor!

Gezgin ve sosyal medya fenomeni Mehmet Genç’in Güney Amerika gezileri için DECE Yazılım A.Ş. sponsor oldu. Firma ayrıca, GEODI isimli özgün yazılımı ile Rotasız Seyyah’ın gezi notlarını interaktif haritaya taşıyarak yazılım desteği de sağladı. Ayrıca, Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri kitabının ana sponsoru da GEODI oldu.

Daha Fazla

Gezgin ve sosyal medya fenomeni Mehmet Genç’in Güney Amerika gezileri için DECE Yazılım A.Ş. sponsor oldu. Firma ayrıca, GEODI isimli özgün yazılımı ile Rotasız Seyyah’ın gezi notlarını interaktif haritaya taşıyarak yazılım desteği de sağladı. Ayrıca, Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri kitabının ana sponsoru da GEODI oldu.

Sosyal medyada ‘Rotasız Seyyah’ adıyla bir fenomen haline gelen ve 2014 yılı Aralık ayından itibaren Orta ve Güney Amerika gezisinde olan gezgin Mehmet Genç’e bir kurumsal destek de DECE Yazılım A.Ş.’den geldi. Firma bugüne kadar 3 kıtada 40’ın üzerinde ülke gezen ve gerek web sitesi gerekse sosyal medya platformlarında geniş bir hayran kitlesi edinen Rotasız Seyyah’a destek sağladı.

İşbirliği kapsamında; DECE Yazılım A.Ş. tarafından öncelikli olarak yazılım desteği sağlandı. Geliştirilen GEODI isimli özel yazılım ile Rotasız Seyyah’ın gezi rotası interaktif bir haritaya aktarıldı. Web sitesindeki tüm gezi yazılarına ve fotoğraflara bu harita üzerinden de erişim imkanı sağlandı. Ayrıca, Rotasız Seyyah’ın yeni projeleri hayata geçirebilmesini ve daha çok sayıda yerli kabile ile temas kurmasını sağlamak adına düzenli maddi destek de sağlandı.

Haritadan içeriklere erişim

DECE Yazılım A.Ş. Genel Müdürü Serdar Ak, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Dünyayı keşfeden genç gezginlerimizi destekliyoruz. Bu çerçevede, firmamız gibi özgün ve yaratıcı bir projeye imza atan Rotasız Seyyah ile işbirliği yapmaktan dolayı oldukça mutlu ve heyecanlıyız. Ayrıca, merakla beklenen Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri kitabının baskısı için de destek vermeyi düşünüyoruz. İnanıyoruz ki işbirliğimiz Rotasız Seyyah gezilerine devam ettiği sürece devam edecek.”

Firma olarak; Coğrafi Bilgi Sistemleri, Büyük Veri ve Konumsal Teknolojiler üzerine yenilikçi çözümler ürettiklerini belirten Ak, “Firmamızın çözümleri arasında yer alan, harita destekli kurumsal arama motorumuz GEODI ile Rotasız Seyyah’ın hayranlarına gezi notlarına farklı bir pencereden bakma fırsatı sunuyoruz. Harita üzerinden merak edilen içeriklere ulaşmak hem çok pratik hem de çok keyifli olacak.” diye konuştu.

Haritaya ulaşmak için: www.rotasizseyyah.com/harita

Yol Hikayeleri kitabına destek

Ayrıca, Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri kitabının ana sponsoru da GEODI oldu. Mehmet Genç’in merakla beklenen ve Ephesus Yayınları tarafından yayına hazırlanan Rotasız Seyyah – Yol Hikayeleri kitabının ana sponsoru olan GEODI, kitabın daha geniş kitlelere ulaşması için önemli bir katkı sağladı. Rotasız Seyyah’ın dünyayı keşfederken başından geçen 60 sıradışı hikayesinin yer aldığı kitabın arka kapağında ana sponsor olarak GEODI logosu yer aldı.

Yeni projeler yolda

Genç gezgin Mehmet Genç ise, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle aktardı:

 “Orta Amerika ve Güney Amerika’da birçok yerli grubunu daha ziyaret etmeye çalışıyorum. Halen Amazonlar’da bu amaçla gezilerim devam ediyor. Sanırım uzun yıllar da bu şekilde devam edeceğim. Ancak bu tür özel geziler çok maliyetli ve bir şehri gezmeye benzemiyor. Tam da bu noktada sponsorlarımın desteği devreye giriyor. Bu yüzden DECE Yazılım A.Ş.’ye tekrar teşekkür ediyorum. Projelerime verdikleri destekler sayesinde yerli ziyaretlerimi ve diğer ekstrem projelerimi yapmam artık daha da kolaylaştı."

Yerliler ve İnsan teması

Rotasız Seyyah; “2010 yılında işimden istifa ettikten sonra, profesyonel fotoğrafçılık hayatımla beraber yavaş yavaş dünyayı gezmeye başladım. Ülkeleri gördükçe anladım ki; artık normal bir şekilde gezmek bana tat vermiyordu. Meksika seyahatimde Maya ve Tarahumara yerlileriyle tanışınca gezilerimin ana teması “Yerliler ve İnsan” olmaya başladı. O günden itibaren 9 farklı yerli grubunu ziyaret ettim. Birçoğunun yaşamlarına kısa süreli de olsa ortak oldum. Onların kültürlerini; hiçbir turistik atraksiyon olmadan birebir yaşayarak görmek, sofralarına misafir olmak, hatta bazı özel ayinlerine katılmak hiç şüphesiz ki gezilerimin en özel anlarını oluşturuyordu.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Samsun’dan Güney Amerika’ya

Mehmet Genç, 1982 yılında Samsun’da doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Elektronik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul’da bilgi teknolojileri sektöründe çalıştı. 2010 yılında çalıştığı şirketten istifa ederek dünyayı gezmeye başladı. Bugüne kadar 3 kıtada 40’a yakın ülke gezdi. 2014 yılı Aralık ayında çıktığı son yolculuk kapsamında, Orta ve Güney Amerika ülkelerini keşfediyor. Halen Venezüella’da yolculuğuna devam ediyor. Rotasız Seyyah’ın bir sonraki hedefleri ise şöyle; Antarktika’ya gitmek, Everest dahil 8.000 metre üstündeki dağlardan birkaçına tırmanmak, Amazon’u komple nehir üzerinden geçmek, diğer ülkelerdeki yerlileri ziyaret etmek.

İnternette fenomen oldu

Rotasız Seyyah’ın web sitesi www.rotasizseyyah.com Türkiye’nin en popüler web siteleri arasında yer alırken; Eylül 2016 itibariyle Facebook’ta 160 binin, Instagram’da 80 binin üzerinde takipçisi bulunmakta. Son gezisinin ilk bölümlerinde hayranlarından gelen bağışlar ile yolculuklarını gerçekleştiren Rotasız Seyyah; Canon, Columbia ve DECE Yazılım A.Ş.’nin resmi sponsorluklarından sonra bireysel bağışları kabul etmeyi bıraktı.

6/10/16
geodi
Klasörler, Fotoğraflar, e-Postalar Arasında Kaybolmaya Son!

Sayısal verilerin giderek arttığı günümüzde küçük veya büyük bütün işletmelerin en büyük ortak sorunlarından birisi de nitelikli bilgiye ulaşmak. Bir taraftan Word, Excel, PDF dokümanları, diğer taraftan CAD dokümanları ve elektronik postalar derken aradığımızı kısa sürede bulmak giderek zorlaşıyor.

Daha Fazla

Sayısal verilerin giderek arttığı günümüzde küçük veya büyük bütün işletmelerin en büyük ortak sorunlarından birisi de nitelikli bilgiye ulaşmak. Bir taraftan Word, Excel, PDF dokümanları, diğer taraftan CAD dokümanları ve elektronik postalar derken aradığımızı kısa sürede bulmak giderek zorlaşıyor.

Yenilikçi ve benzersiz yazılım çözümleri sunan DECE Yazılım A.Ş. harita destekli kurumsal arama motoru GEODI ve sahadan veri toplama uygulaması MOBIDI ile tüm sektörlerde bilgiye erişimi kolaylaştırıyor ve karar alma süreçlerini hızlandırıyor. Firma Genel Müdürü Serdar Ak, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Günümüzde üretilen veri miktarı her geçen yıl katlanarak artıyor ve bunun yüzde 70’lik büyük bir bölümü -Word, Excel, PDF, DWG, NCZ, e-Posta, Sosyal Medya gibi- yapısal olmayan verilerden oluşuyor. Yazılımlarımız doğrudan bu veriler üzerinde çalışarak, ek veri girişi gerektirmiyor. Çözümlerimiz zaman tasarrufu, süreçlerde hızlanma, müşteri ve çalışan memnuniyeti olarak fayda sağlıyor.”

Harita ve Dokümanlar Bir Arada  

Firma ürünlerinden GEODI her türlü içeriği aynı zamanda harita üzerinde de gösteriyor. Serdar Ak yazılımla ilgili detayları şöyle aktardı: “Bir dokümanda veya e-posta içinde “Ankara” kelimesi geçmesi, haritada “Ankara” yazısı üzerine tıklayarak ilgili dokümana ya da dokümanlara ulaşabilmeniz için yeterli. Benzer şekilde yer isimlerini, parselleri, şantiyenizdeki mahalleri, müşterilerinizi de harita üzerinde görebilirsiniz. İçeriklerin üzerine istediğiniz notu alabilme, başka yazılıma ihtiyaç duymadan görüntüleyebilme, web ve mobil kullanım imkânları ile her sektörde bilgiye erişim, arşivleme ve yedekleme sıkıntılarına kesin bir çözüm sunuyor.”

Günümüzde veri güvenliğinin en önemli konulardan birisi olduğunu belirten Ak, bu sebeple GEODI’nin kurumların sunucu veya bilgisayarlarında çalıştığını ve verilerin hiçbir şekilde dışarıya çıkmadığını vurguladı.

Aramayı bırakın, GEODI ile bulun!

Araştırmalar bir ofis çalışanının zamanının ortalama %40’ını bir şeyleri aramak için kullandığını göstermektedir. GEODI arama için geçen zamanı %75 azaltarak iş süreçlerini hızlandırmanın yanında eksik bilgiye dayalı hatalı kararları da önemli oranda azaltmaktadır.

Fabrikada ve şantiyede neler oluyor?

Tüm kurum ve firmalar için sahadan nitelikli bilgi toplamanın en kritik konulardan biri olduğunu bildiklerini söyleyen Ak, sözlerine şöyle devam etti:

“MOBIDI çözümü, saha ekipleri olan aklınıza gelebilecek tüm sektörlere çözüm sunuyor.  O anda internet olmasa da çevrimdışı çalışabilen; konum, not, ses, video ve fotoğraf toplayabilen çok esnek bir çözüm. Sahada çalışan Zabıta, Park Bahçeler, Fen İşleri gibi belediye birimleri ile Şantiye Ekipleri, Satış Ekipleri, Arıza ve Kontrol Ekipleri gibi tüm ekiplerin hemen kullanmaya başlayabileceği bir uygulama. MOBIDI ile uzak şantiyelerinizi, fabrikalarınızı, çalışma sahalarını günlük hatta saatlik olarak izleyebilirsiniz. Bakım, temizlik veya keşif ekiplerinin yaptıkları işi çok daha kolay kaydetmelerini sağlayabilir ve dilediğiniz raporları alabilirsiniz.”

Kimler Kullanabilir?

Kamu Kurumları, Belediyeler, Holdingler, İnşaat ve Enerji Firmaları, Fabrikalar,  Sigortacılar, Hastaneler, Hukukçular, Emlakçılar, Satış Ekipleri, Yöneticiler, Vatandaşlar, Akademisyenler,  Gazeteciler, Gezginler…

Ciddi Referanslar Arasına Katılın!

Sincan, Altındağ ve Meram Belediyeleri başta olmak üzere, ülke genelindeki birçok belediye ile Karel ve Tepe Servis gibi seçkin firmaların MOBIDI ve GEODI kullandığını belirten Serdar Ak, her iki çözümün de ücretsiz deneme sürümlerinin www.dece.com.tr internet sitesinden ve mobil marketlerden indirilebileceğini sözlerine ekledi.

25/5/16
geodi
GEODI 4.0 Çıktı!

GEODI’nin yeni sürümü kullanıcılarımızın çözümümüzü daha kolay keşfetmesi için birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Artık örnek projeler üzerinden GEODI’yi çok kısa sürede rahatlıkla tanıma ve yazılımın sunduğu avantajları görme fırsatı bulacaksınız. Kuruluma eklenen GEODI tanıtım dokümanları da işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Daha Fazla

GEODI’nin yeni sürümü kullanıcılarımızın çözümümüzü daha kolay keşfetmesi için birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Artık örnek projeler üzerinden GEODI’yi çok kısa sürede rahatlıkla tanıma ve yazılımın sunduğu avantajları görme fırsatı bulacaksınız. Kuruluma eklenen GEODI tanıtım dokümanları da işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Ayrıca,

• Sorgulama arayüzümüz yenilendi. Artık harita, dokümanlar veya kelimelere erişmek çok daha kolay.

• Taranmış dokümanların Optik Karakter Tanıma (OCR) işlemini otomatik yapıyoruz.

• İçerikleri otomatik yedekleyebilme ve versiyonlama seçeneği eklendi.

• Dokümanların hangi dilde yazıldığını anlıyoruz.

• Daha fazla tipte dokümanı okuyabiliyoruz (7zip, OpenOffice dokümanları vs.)

• Web ve Twitter kaynaklarını okuma seçenekleri arttırıldı.

• Video görüntüleyici eklendi. MP4 ve MOV videoları görüntüleyip istenilen sürelere not ekleyebilirsiniz. Bu notlar ile videonun ilgili kısmını direk görüntüleyebilirsiniz.

• Google Street View entegre edildi. İlgilenilen alanın 360 derece görüntülerine ulaşabilirsiniz.

• Shape Reader eklendi.

 

GEODI ile hepinize keyifli keşifler dileriz.

23/5/16
Genel , tanıtım
KAMU-BİB’e DECE Yazılım Damgası

Türkiye Bilişim Derneği Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği (TBD Kamu-BİB) Kamu Bilişim Platformu 18 etkinliği, 19-22 Mayıs 2016 tarihinde Antalya Xanadu Otel’de gerçekleştirildi. DECE Yazılım A.Ş. hem sponsor hem stand kuran firma hem de panelist olarak etkinliğe damga vuran firmalar arasında yer aldı.

Daha Fazla

Türkiye Bilişim Derneği Kamu Bilişim Merkezleri Yöneticileri Birliği (TBD Kamu-BİB) Kamu Bilişim Platformu 18 etkinliği, 19-22 Mayıs 2016 tarihinde Antalya Xanadu Otel’de gerçekleştirildi. DECE Yazılım A.Ş. hem sponsor hem stand kuran firma hem de panelist olarak etkinliğe damga vuran firmalar arasında yer aldı.

Etkinliğin açılışında, katkılarımızdan dolayı plaketimizi TBD Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Üveyiz Ünal Zaim tarafından firmamıza bir plaket takdim edildi. Etkinlik süresince ise sergi alanındaki standımız katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Satış Müdürümüz Kutlu Sagay ve Teknik Müdürümüz Hüseyin Candan tarafından stand ziyaretçilerine çözümlerimiz hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

21 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen Büyük Veri Uygulamaları Paneli kapsamında ise, Teknik Müdürümüz Hüseyin Candan tarafından, “GEODI: Büyük Veride Bilgi Keşfi” başlıklı bir sunum gerçekleştirildi. Candan, örnek uygulamalar ve videolar ile GEODI'nin üstün özelliklerini paneli izleyenler ile paylaştı.

22/5/16
Geodi , mobidi
CoderDojo Türkiye’ye DECE Yazılım’dan Destek

Çocuklara ve gençlere kod yazmayı öğretme misyonu ile yola çıkan gönüllü bir oluşum olan CoderDojo Türkiye’ye vakıf olabilmeleri yönünde en büyük finansman destek DECE Yazılım A.Ş.’den geldi.

Daha Fazla

Çocuklara ve gençlere kod yazmayı öğretme misyonu ile yola çıkan gönüllü bir oluşum olan CoderDojo Türkiye’ye vakıf olabilmeleri yönünde en büyük finansman destek DECE Yazılım A.Ş.’den geldi.

Söz konusu destek nedeniyle, ülke genelindeki atölye çalışmaları, 21-22 Mayıs tarihleri arasında, ‘DECE Yazılım Haftasonu’ adıyla gerçekleştirildi. Fongogo üzerinden yürütülen kampanyaya sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında destek veren DECE Yazılım, çocuklarımızın geleceği için bu yönde daha ciddi destekler verilmesine inanmaktadır.

DECE Yazılım A.Ş. Genel Müdürü Serdar Ak, konuyla ilgili şunları söyledi: “Çocuklarımızın iyi bilgisayar eğitimi alması ve kod yazmayı öğrenmesi sadece kendileri için değil, ülkemizin geleceği için de çok önemli. Gelişmiş ülkelerin seviyesini yakalamak istiyorsak bu alana daha fazla odaklanmamız gerekiyor. Biz de elimizden geldiği kadar bu amaç doğrultusunda çalışan oluşumları desteklemeye çalışıyoruz. Bu sebeple CoderDojo Türkiye ile anlamlı bir işbirliği yürütmeye başladık. Yürütülen gönüllü çalışmalara destek olduğumuz ve 7-8 yaşındaki çocuklarımızı monitör başında kod yazarken gördüğümüz için mutluyuz.”

CoderDojo Türkiye kurucularından Neşen Yücel ise, “Türkiye'de çocukların bilgisayar programlamayı öğrenmesi için atılan ilk kitlesel adım olan CoderDojo Türkiye'de bir dönüm noktasındayız. 2013 yılında kişisel çabalarımızla başlayan ve gönüllülerimizin desteğiyle büyütüp filizlendirdiğimiz, bu güzel hareketi kurumsallaştırma yolundayız. Bu süreçte başlattığımız fon toplama kampanyamıza DECE Yazılım da destek olarak hem projemize cansuyu oldu, hem de yakaladığımız ortak enerji ile birlikte yapacağımız projelerin ilk adımını atmış olduk. CoderDojo Türkiye ailesi olarak, kendilerine vizyoner yaklaşımları ve destekleri için teşekkür ediyoruz. “

 

CoderDojo hakkında

CoderDojo; 6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere, ücretsiz atölyelerle bilgisayar programlamayı, basit programlar ile kendi oyunlarını yazmayı öğreten, çocuklara kodlama mantığı ile tanıştıran bir gönüllülük platformudur. CoderDojo ile Türkiye'nin her yerindeki çocukların kodlama ile tanışmasına siz de destek olun!

http://www.fongogo.com/p/coderdojo-turkiye-seninle-buyuyor-cocuklar-kod-yazmayi-ogreniyor

http://coderdojoturkiye.com/

 

DECE Yazılım hakkında

DECE Yazılım A.Ş. tüm sektörlere yönelik yenilikçi çözümler üretmek üzere yola çıkmış bir ekip. CAD, GIS, e-BYS, konumsal teknolojiler ve doküman işleme teknolojilerinin kullanıldığı pek çok çözümü çekirdek düzeyde tasarlayan, gerçekleyen ve paketleyen bir deneyimi ve birikimi var.

Bugün ise büyük veri ve konumsal teknolojileri bir araya getiren yenilikçi çözümlere odaklanan DECE Yazılım, bu çabaların ürünü olarak GEODI ve MOBIDI isimli ürünleri ortaya çıkardı. Her iki ürün de yenilikçi yapılarıyla kullanıcıların bilgiye ulaşma ve karar alma süreçlerini çok daha hızlı tamamlayarak kurumlarında / firmalarında verimliliği arttırmalarına imkan tanıyor.

www.dece.co

6/5/16
Tanıtım
Akıllı Şehirler Konferansı’nda Çözümlerimizi Tanıttık

4-5 Mayıs tarihlerinde Rixos Grand Ankara'daki Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı'nda sergi alanında stand açan firmalar arasında yer alan DECE Yazılım A.Ş. burada çözümlerini tanıttı.

Daha Fazla

4-5 Mayıs tarihlerinde Rixos Grand Ankara'daki Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı'nda sergi alanında stand açan firmalar arasında yer alan DECE Yazılım A.Ş. burada çözümlerini tanıttı. Yenilikçi çözümlerimiz GEODI ve MOBIDI her sektörden konferans katılımcısı ve stand ziyaretçisinden yoğun ilgi gördü. DECE Yazılım’ın standını ziyaret edenler arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ile Elazığ Belediyesi Başkanı Mücahit Yanılmaz da vardı.

Dece yazılım navbar top
Bize UlaşınDECE Yazılım 2019
Dece Yazılım LinkedinDece Yazılım FacebookDece Yazılım YoutubeDece Yazılım TwitterDece Yazılım Instagram