Türkiye Bilişim Derneği

Türkiye Bilişim Derneği

Türkiye Bilişim Derneği, kurulduğu 1971 yılından bu yana ülkemizde bilişim kültürünü yayma konusunda önemli çalışmalar yürüten ve sektöre katkıları olan bir sivil toplum örgütüdür. Bugüne kadara yürütülen çalışmalarla oluşan ve kurumsal hafızayı temsil eden oldukça geniş doküman arşivinde bilgiye erişim ihtiyacını GEODI ile karşılamaktadır.

Farklı kentlerdeki 8 şubesi, belli konulara odaklanmış çalışma grupları, gerçekleştirilen etkinlik ve organizasyonlarda birlikte çalışılan akademisyen, özel ve tüzel kişilerle bilgi alışverişi de GEODI platformu üzerinden sağlanmaktadır.

Dernek yöneticileri ve çalışanları, ihtiyaç duydukları bilgiye diledikleri her noktadan erişebiliyor, not alabiliyor, faaliyetlerle ilgili görev atayabiliyor ve böylece veriye erişim ve iş süreçleri konusunda zaman kaybı yaşamıyorlar.

GEODI, zaman içinde kopyası ve versiyonu oluşan dokümanlar konusunda da kullanıcıları bilgilendirerek verinin yönetimi konusunda  teknik ekibe destek sunuyor ve kullanıcıların doğru içeriğe erişmelerini sağlıyor.

GEODI’nin veri keşfi yetenekleri ile kullanıcılar aradığı bir konu ile ilişkili kişileri, tarihleri, yerleri görerek metin arama fonksiyonunun ötesinde semantik yeteneklerle ihtiyaç duyduğu tüm bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor.