EÜAŞ

EÜAŞ

EÜAŞ, Kurumsal Hafıza’nın daha kolay ve hızlı erişilebilir olması ile iş süreçlerinin iyileştirilmesi, Bilgi erişimine hızlıca ulaşma, Paydaş kurum ve kuruluşlarla bilgi paylaşımının kolaylaşması ve gereksiz maliyetlerin önlenmesi ve Gerektiğinde zaman ve mekandan bağımsız olarak bilgiye erişmek için GEODI’yi tercih etti.

EÜAŞ'ın tüm verileri manuel indexleme işlemi gerekmeksizin otomatik olarak hem işleniyor hem de dijitalleştiriliyor. GEODI’nin OCR modülü ile taranmış dökümanlar hızlıca dijitalleştirilirken, projelerin CAD dökümanları ile Taranmış eski kopyalarına tek bir noktadan erişilebiliniyor.

Üstelik dijitalleştirme süreci yaklaşık 80.000 A3 ve 4.000 A0 döküman için sadece 13 gün gibi kısa bir sürede gerçekleştirildi. GEODI buradaki manuel süreçleri elimine ederek içeriklerdeki Konumsal ifadeleri (yerleşim yeri adı, ada/parsel, koordinat) otomatik olarak tanıyıp belgeleri harita üzerinden de erişilebilinir hale getirdi.

Kurum içi ve paydaş kurumlarla da artık bilgi paylaşmak GEODI ile çok kolay, dökümanların ilgili ve önemli noktalarında bulunan bilgilerle alakalı hem iş arkadaşları birbirini hem de paydaşları hızlıca bilgilendirebiliyor.