BLOG
10/3/2017

GEODI, Benzer veya Kopya Dokümanları Buluyor

GEODI yenilikleri durmuyor. Bu sürümde de güzel yenilikler var. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Benzerlik Bulma özelliği ile başlayalım. Bir araştırmaya göre her kurumun doküman uzayının %50'si (Evet yanlış duymadınız!) kopya ya da çok benzer dokümanlardan oluşuyormuş. Sizi bu dertten, belki potansiyel bir kargaşadan kurtarmak için artık dokümanlar arasında benzerlikleri ve kopyaları otomatik buluyoruz. 

Bir yazı veya rapor yazıyorsunuz ve Rapor.docx olarak saklıyorsunuz. Sonra rapor_r1.docx oluyor. Bir başkası rapor_03-02-2016.docx yapıyor. Bir arkadaşınıza mail ile bunu iletiyorsunuz ve arkadaşınız biraz değişiklik yapıp rapor_son.docx yapıyor. Bu senaryonun oldukça tanıdık geldiğini tahmin ediyoruz.

10 puanlık sorumuz şu: Bu rapor'un kaç tane versiyonu oluştu?. Son tarihli olan hangisidir?.  

İşte GEODI artık bu soruları cevaplayabiliyor. GEODI ile bir arama yaptınız ve aradığınız dokümanı buldunuz. Size bu dokümanın kopyaları ve benzerleri hakkında hemen bilgi veriliyor. Dilerseniz benzerlerini de açabilirsiniz veya Microsoft Word kullanarak bunları karşılaştırabilirsiniz. 

Benzerlik sadece word dokümanları ile sınırlı değil. Raporunuzu rapor.pdf yaptıysanız bunu da buluyor.

Bir NCZ plan veya DWG mimari plan için de durum geçerli. Planda revizyon yaptınız ve benzer bir doküman oluşturdunuz. Planı DWG yaptınız ve benzer bir doküman daha oluşturdunuz. GEODI bunları da buluyor.

GEODI ile amacımız bilgi çıkarmak, bilgiye ulaşımı kolaylaştırmak. Kopyaların ve Benzerlerin başınızı ağrıtmasını engelleyerek bu hedefe bir adım daha daha yaklaşıyoruz. 

 
Dece yazılım navbar top

Ürünler

Bize UlaşınDECE Yazılım 2018
Dece Yazılım LinkedinDece Yazılım FacebookDece Yazılım YoutubeDece Yazılım TwitterDece Yazılım  Instagram

Products

Special Solutions

Contact UsDECE Software 2018
Dece Yazılım LinkedinDece Yazılım FacebookDece Yazılım YoutubeDece Yazılım TwitterDece Yazılım  Instagram
Dece yazılım navbar top