Tepe Servis MOBIDI ile Daha Mutlu

Günde yüzlerce kişinin işlem yaptığı banka ATM’lerinin temizliğini kimlerin nasıl yaptığını biliyor musunuz?

 

Bazı büyük bankalar ATM’lerinin temizliğinin sağlanması konusunda Tepe Servis ile çalışıyor. Ülkemizin seçkin firmalarından Tepe Servis bu konuda alanda geniş bir ekibi yönetiyor. Tepe Servis, ATM temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için DECE Yazılım'ı ve MOBIDI'yi seçti.

 

Tepe Servis bu büyük operasyonu artık MOBIDI ile yönetiyor. Otomatik rapor alıyor, bankalar ile online paylaşıyor.

 

Proje öncesinde; aylık temizlik planlaması yaklaşık yapılıyordu ve gerçekleşmesi çoğunlukla  sahadaki personele kalmıştı. Temizlik sayıları, gidilip gidilmediği gibi konuları izlemek çok zordu. Bankaların istediği detaylı raporların oluşturulması ise kolay değildi.

 

MOBIDI çözümü ile;

 

  • Sahadaki işlerin belgelenmesi sağlandı. Ekipler kendi telefonlarına yükledikleri MOBIDI ile bankamatikleri temizlik öncesi ve sonrası fotoğraflıyor.

 

  • MOBIDI üzerine geliştirilen planlama yazılımı ile ekip, bankamatik ve yol planlaması yapılarak, ekip başına aylık 200-400 kilometre arası yol ve dolaylı olarak zaman tasarrufu sağlandı.

 

  • MOBIDI Ofis ile üretilen raporlara online olarak Bankaların erişimi sağlandı. Raporlar hangi ekip, ne zaman, hangi bankamatiğe gitmiş bilgileri yanında planlardan ne kadar sapma olduğunu da içeriyor.

Tepe Servis Bölge Müdürü Tolga Türkeroğlu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Profesyonel hizmet verdiğimiz alanlardan bir tanesi de ATM temizliği. DECE Yazılım çözümleri ile sahadaki işlerimizin belgelenmesi sağlandı. Ekiplerimiz kendi telefonlarına yükledikleri MOBIDI uygulaması ile banka ATM’lerinin temizlik öncesi ve sonrasını pratik bir şekilde fotoğraflıyor. Üretilen raporlara online olarak hizmet verdiğimiz bankaların erişimi sağlandı. Raporlarda ekipler, zamanlama ve konumlarla ilgili tüm detayları görebiliyoruz. Ayrıca, rota planlama özelliği ile ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlandı. Artık saha operasyonlarını çok daha kolay ve etkin bir şekilde izleyebiliyoruz.”

DECE Yazılım Genel Müdürü Serdar Ak ise MOBIDI’nin her sektör için çok pratik bir çözüm olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “MOBIDI artık günümüzde herkesin sahip olduğu akıllı telefonlar üzerinde çalışan bir veri toplama ve sahadan belgeleme uygulaması. Belediyelerde zabıta, park ve bahçe ekipleri, fen işleri gibi birimler kullanabiliyor. Özel sektörde ise Tepe Servis ve Karel gibi seçkin firmalar ile çalışıyoruz. Tepe Servis’in ATM temizliğinde mobil uygulama kullanımı ve başarı hikayesi diğer firmalara da örnek teşkil edecek nitelikte.”