Sel Felaketi Haritası

Ordu Büyükşehir Belediyesi,

Harita Üzerinden Sel Felaketinin Detaylarını Paylaştı

Ordu Büyük şehir Belediyesi, can ve mal kaybına sebep olan ve tüm Türkiye’yi üzüntüye boğan sel felaketinin ardından, vatandaşı bilgilendirmek için harita alt yapısınıkullanarak Sel Felaketi Projesi’ni hayata geçirdi.  

Ordu Büyük şehir Belediyesi web sayfasında yayınlanan Sel Felaketi Proje ile; yıkılan köprüler, selden etkilenen yerler, yollar,mahalleler ve ilçeler haritada yer alıyor. Haritada detaylı sel raporları,hasar gören alanların görselleri gibi bilgiler de bulunuyor. Bunun yanı sıra Belediyenin hasarları gidermek için gerçekleştirdiği çalışmalara da yer veriliyor.

Harita üzerinden sel felaketinin hasarları hakkındavatandaşları bilgilendiren ve gündelik yaşamlarına dönmeye çalıştıkları budönemde güncel verilerin paylaşılmasını sağlayan Sel Felaketi Projesi, Belediyeiçerisinde büyük resmin görülmesine katkı sağlıyor.

Harita üzerinden ulaşılan bilgiler sayesinde ihtiyaçlar veyapılması gerekenler tespit edilip, Belediye içerisinde ilgili birimlere görevatamaları yapılabiliyor. Böylelikle karar süreçleri hızlanıyor, Belediye’ninüzerinde hassasiyetle durduğu hızlı aksiyon alma konusuna destek sağlanıyor.

Projeyi görüntülemek için https://bit.ly/2PbDkuu adresini ziyaret edebilirsiniz.