GEODI 5 Yayınlandı!

 GEODI'yi sürekli geliştirme taahhüdümüzün arkasındayız. Temmuz 2016 içinde GEODI 4.0'ı duyurmuştuk. 6 ay içinde müthiş yenilikleri olan yeni bir sürümle yine karşınızdayız.

 

  • Deneme sürümü için 30 gün yeterli olmuyordu. Bu süreyi 30 ardışık gün yerine toplam 25 gün olarak düzenledik. Deneme sürümünü zaten indirmiş olanlar bu sürüme otomatik olarak geçecek ve avantajdan faydalanabilecekler.
  • Hukukçu kullanıcılarımızın yoğun talebi üzerine GEODI artık UYAP Dosya Formatı (UDF) dosyalarını da okuyabiliyor ve görüntüleyebiliyor.
  • GEODI haritası çok hoş bir özellik kazandı. Bu özellik ile gezerken özet bilgilere hemen ulaşabiliyorsunuz. Web sitemizde yayınladığımız projelerimizde bu özelliği görebilirsiniz.
  • GEODI artık DWG, DGN, DXF gibi Shape dosyaları da görüntüleyebiliyor. Not almak ve mobilden görüntülemek Shape dosyaları için de geçerli.
  • "Coğrafi Sınır Tanıyıcı" diye adlandırdığımız yeni bir tanıyıcı yazdık. Biliyorsunuz GEODI'nin en akıllı parçaları Tanıyıcılar. Coğrafi Sınır Tanıyıcı da oldukça akıllı ve Shape, DWG, DGN, DXF, NCZ, DRE ve GeoTif gibi CAD ve GIS dosyalarının sınırlarını hesaplıyor. Bu şekilde elinizdeki yüzlerce veya yüz binlerce ayrı dokümanı harita üzerine otomatik olarak yerleştiriyorsunuz. Dilerseniz konumdan, dilerseniz dosyaların içeriğinden sorgulayabilirsiniz. Coğrafi Sınır Tanıyıcı, Coğrafi Arşiv yapmanın akıllı bir yolunu sunuyor.
  • Yeni tanıyıcılar arasına "Pafta Tanıyıcı" da katıldı. STP isimlendirme kuralını bilen, tanıyan ve koordinatlarını hesaplayıp haritaya ekleyen bir bileşen pafta tanıyıcı. Serbest yazımda I29a01 veya I29 a 01 veya I29-a-01 veya diğer pek çok olası yazım biçimini tanıyabiliyor. Tanıdıklarını ölçeklerine göre ayrı ayrı renklendiriyor.
  • "Ağ Görünümü" GEODI sorgu görünümleri arasındaki yeni seçenek. Bu seçenek ile kelimeler ve dokümanlar arasındaki ilişkiler çok daha net bir şekilde görünüyor. Büyük resmi görmek isteyen herkes için çok değerli bir araç. Hukukçular, Analistler, CEO'lar, Araştırmacılar, İstihbaratçılar, Mali Müşavirler gibi ve pek çok diğer meslek sahibi kesinlikle faydalanacaklardır.

 

GEODI 5'i keyifle kullanmanız dileği ile ...

 

GEODI 5 Animasyonunu izlemek için: 

 

Please watch our video: