DECE Yazılım Destekliyor, Rotasız Seyyah Dünyayı Keşfediyor!

Gezgin ve sosyal medya fenomeni Mehmet Genç’in Güney Amerika gezileri için DECE Yazılım A.Ş. sponsor oldu. Firma ayrıca, GEODI isimli özgün yazılımı ile Rotasız Seyyah’ın gezi notlarını interaktif haritaya taşıyarak yazılım desteği de sağladı. Ayrıca, Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri kitabının ana sponsoru da GEODI oldu.

Sosyal medyada ‘Rotasız Seyyah’ adıyla bir fenomen haline gelen ve 2014 yılı Aralık ayından itibaren Orta ve Güney Amerika gezisinde olan gezgin Mehmet Genç’e bir kurumsal destek de DECE Yazılım A.Ş.’den geldi. Firma bugüne kadar 3 kıtada 40’ın üzerinde ülke gezen ve gerek web sitesi gerekse sosyal medya platformlarında geniş bir hayran kitlesi edinen Rotasız Seyyah’a destek sağladı.

İşbirliği kapsamında; DECE Yazılım A.Ş. tarafından öncelikli olarak yazılım desteği sağlandı. Geliştirilen GEODI isimli özel yazılım ile Rotasız Seyyah’ın gezi rotası interaktif bir haritaya aktarıldı. Web sitesindeki tüm gezi yazılarına ve fotoğraflara bu harita üzerinden de erişim imkanı sağlandı. Ayrıca, Rotasız Seyyah’ın yeni projeleri hayata geçirebilmesini ve daha çok sayıda yerli kabile ile temas kurmasını sağlamak adına düzenli maddi destek de sağlandı.

Haritadan içeriklere erişim

DECE Yazılım A.Ş. Genel Müdürü Serdar Ak, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Dünyayı keşfeden genç gezginlerimizi destekliyoruz. Bu çerçevede, firmamız gibi özgün ve yaratıcı bir projeye imza atan Rotasız Seyyah ile işbirliği yapmaktan dolayı oldukça mutlu ve heyecanlıyız. Ayrıca, merakla beklenen Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri kitabının baskısı için de destek vermeyi düşünüyoruz. İnanıyoruz ki işbirliğimiz Rotasız Seyyah gezilerine devam ettiği sürece devam edecek.”

Firma olarak; Coğrafi Bilgi Sistemleri, Büyük Veri ve Konumsal Teknolojiler üzerine yenilikçi çözümler ürettiklerini belirten Ak, “Firmamızın çözümleri arasında yer alan, harita destekli kurumsal arama motorumuz GEODI ile Rotasız Seyyah’ın hayranlarına gezi notlarına farklı bir pencereden bakma fırsatı sunuyoruz. Harita üzerinden merak edilen içeriklere ulaşmak hem çok pratik hem de çok keyifli olacak.” diye konuştu.

Haritaya ulaşmak için: www.rotasizseyyah.com/harita

Yol Hikayeleri kitabına destek

Ayrıca, Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri kitabının ana sponsoru da GEODI oldu. Mehmet Genç’in merakla beklenen ve Ephesus Yayınları tarafından yayına hazırlanan Rotasız Seyyah – Yol Hikayeleri kitabının ana sponsoru olan GEODI, kitabın daha geniş kitlelere ulaşması için önemli bir katkı sağladı. Rotasız Seyyah’ın dünyayı keşfederken başından geçen 60 sıradışı hikayesinin yer aldığı kitabın arka kapağında ana sponsor olarak GEODI logosu yer aldı.

Yeni projeler yolda

Genç gezgin Mehmet Genç ise, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle aktardı:

 “Orta Amerika ve Güney Amerika’da birçok yerli grubunu daha ziyaret etmeye çalışıyorum. Halen Amazonlar’da bu amaçla gezilerim devam ediyor. Sanırım uzun yıllar da bu şekilde devam edeceğim. Ancak bu tür özel geziler çok maliyetli ve bir şehri gezmeye benzemiyor. Tam da bu noktada sponsorlarımın desteği devreye giriyor. Bu yüzden DECE Yazılım A.Ş.’ye tekrar teşekkür ediyorum. Projelerime verdikleri destekler sayesinde yerli ziyaretlerimi ve diğer ekstrem projelerimi yapmam artık daha da kolaylaştı."

Yerliler ve İnsan teması

Rotasız Seyyah; “2010 yılında işimden istifa ettikten sonra, profesyonel fotoğrafçılık hayatımla beraber yavaş yavaş dünyayı gezmeye başladım. Ülkeleri gördükçe anladım ki; artık normal bir şekilde gezmek bana tat vermiyordu. Meksika seyahatimde Maya ve Tarahumara yerlileriyle tanışınca gezilerimin ana teması “Yerliler ve İnsan” olmaya başladı. O günden itibaren 9 farklı yerli grubunu ziyaret ettim. Birçoğunun yaşamlarına kısa süreli de olsa ortak oldum. Onların kültürlerini; hiçbir turistik atraksiyon olmadan birebir yaşayarak görmek, sofralarına misafir olmak, hatta bazı özel ayinlerine katılmak hiç şüphesiz ki gezilerimin en özel anlarını oluşturuyordu.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Samsun’dan Güney Amerika’ya

Mehmet Genç, 1982 yılında Samsun’da doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Elektronik Bölümü’nden mezun olduktan sonra İstanbul’da bilgi teknolojileri sektöründe çalıştı. 2010 yılında çalıştığı şirketten istifa ederek dünyayı gezmeye başladı. Bugüne kadar 3 kıtada 40’a yakın ülke gezdi. 2014 yılı Aralık ayında çıktığı son yolculuk kapsamında, Orta ve Güney Amerika ülkelerini keşfediyor. Halen Venezüella’da yolculuğuna devam ediyor. Rotasız Seyyah’ın bir sonraki hedefleri ise şöyle; Antarktika’ya gitmek, Everest dahil 8.000 metre üstündeki dağlardan birkaçına tırmanmak, Amazon’u komple nehir üzerinden geçmek, diğer ülkelerdeki yerlileri ziyaret etmek.

İnternette fenomen oldu

Rotasız Seyyah’ın web sitesi www.rotasizseyyah.com Türkiye’nin en popüler web siteleri arasında yer alırken; Eylül 2016 itibariyle Facebook’ta 160 binin, Instagram’da 80 binin üzerinde takipçisi bulunmakta. Son gezisinin ilk bölümlerinde hayranlarından gelen bağışlar ile yolculuklarını gerçekleştiren Rotasız Seyyah; Canon, Columbia ve DECE Yazılım A.Ş.’nin resmi sponsorluklarından sonra bireysel bağışları kabul etmeyi bıraktı.