CoderDojo Türkiye’ye DECE Yazılım’dan Destek

Çocuklara ve gençlere kod yazmayı öğretme misyonu ile yola çıkan gönüllü bir oluşum olan CoderDojo Türkiye’ye vakıf olabilmeleri yönünde en büyük finansman destek DECE Yazılım A.Ş.’den geldi.

Söz konusu destek nedeniyle, ülke genelindeki atölye çalışmaları, 21-22 Mayıs tarihleri arasında, ‘DECE Yazılım Haftasonu’ adıyla gerçekleştirildi. Fongogo üzerinden yürütülen kampanyaya sosyal sorumluluk anlayışı kapsamında destek veren DECE Yazılım, çocuklarımızın geleceği için bu yönde daha ciddi destekler verilmesine inanmaktadır.

DECE Yazılım A.Ş. Genel Müdürü Serdar Ak, konuyla ilgili şunları söyledi: “Çocuklarımızın iyi bilgisayar eğitimi alması ve kod yazmayı öğrenmesi sadece kendileri için değil, ülkemizin geleceği için de çok önemli. Gelişmiş ülkelerin seviyesini yakalamak istiyorsak bu alana daha fazla odaklanmamız gerekiyor. Biz de elimizden geldiği kadar bu amaç doğrultusunda çalışan oluşumları desteklemeye çalışıyoruz. Bu sebeple CoderDojo Türkiye ile anlamlı bir işbirliği yürütmeye başladık. Yürütülen gönüllü çalışmalara destek olduğumuz ve 7-8 yaşındaki çocuklarımızı monitör başında kod yazarken gördüğümüz için mutluyuz.”

CoderDojo Türkiye kurucularından Neşen Yücel ise, “Türkiye'de çocukların bilgisayar programlamayı öğrenmesi için atılan ilk kitlesel adım olan CoderDojo Türkiye'de bir dönüm noktasındayız. 2013 yılında kişisel çabalarımızla başlayan ve gönüllülerimizin desteğiyle büyütüp filizlendirdiğimiz, bu güzel hareketi kurumsallaştırma yolundayız. Bu süreçte başlattığımız fon toplama kampanyamıza DECE Yazılım da destek olarak hem projemize cansuyu oldu, hem de yakaladığımız ortak enerji ile birlikte yapacağımız projelerin ilk adımını atmış olduk. CoderDojo Türkiye ailesi olarak, kendilerine vizyoner yaklaşımları ve destekleri için teşekkür ediyoruz. “

 

CoderDojo hakkında

CoderDojo; 6-17 yaş arasındaki çocuk ve gençlere, ücretsiz atölyelerle bilgisayar programlamayı, basit programlar ile kendi oyunlarını yazmayı öğreten, çocuklara kodlama mantığı ile tanıştıran bir gönüllülük platformudur. CoderDojo ile Türkiye'nin her yerindeki çocukların kodlama ile tanışmasına siz de destek olun!

http://www.fongogo.com/p/coderdojo-turkiye-seninle-buyuyor-cocuklar-kod-yazmayi-ogreniyor

http://coderdojoturkiye.com/

 

DECE Yazılım hakkında

DECE Yazılım A.Ş. tüm sektörlere yönelik yenilikçi çözümler üretmek üzere yola çıkmış bir ekip. CAD, GIS, e-BYS, konumsal teknolojiler ve doküman işleme teknolojilerinin kullanıldığı pek çok çözümü çekirdek düzeyde tasarlayan, gerçekleyen ve paketleyen bir deneyimi ve birikimi var.

Bugün ise büyük veri ve konumsal teknolojileri bir araya getiren yenilikçi çözümlere odaklanan DECE Yazılım, bu çabaların ürünü olarak GEODI ve MOBIDI isimli ürünleri ortaya çıkardı. Her iki ürün de yenilikçi yapılarıyla kullanıcıların bilgiye ulaşma ve karar alma süreçlerini çok daha hızlı tamamlayarak kurumlarında / firmalarında verimliliği arttırmalarına imkan tanıyor.

www.dece.co