Ziya Dönmez

Ziya Dönmez
Satış Müdürü
https://www.linkedin.com/in/ziya-d%C3%B6nmez-a6a483127/?originalSubdomain=trSatış Müdürü

9 Temmuz 1974 Yılında Ankara’da doğdu. Evli, Çağan ve Sudenaz isminde iki çocuk babası. Memur bir ailenin üyesi olması nedeniyle çok başarılı sayılamayan eğitim ve öğrenim hayatından sonra hızlı bir şekilde iş hayatına atıldı.  

EŞKOM BİLGİSAYAR A.Ş.'da Yerel Yönetimlere yönelik bütçe, muhasebe, bordro, tahakkuk tahsilat ve e-belediye yazılımlarının satışında 11 yıl sahada aktif olarak çalıştı. 2009-2010 Yılları arası İzmir Bölge Müdürlüğü’ne geçici görevle gönderildi. 1 Yıl aktif ve sürekli olarak bölgede yeni müşteri kazanımları için çalıştı ve doğudan batıya birçok Belediye, belediyelere bağlı birlikler de yazılım satışı, satış sonrası süreçlerin takibi konularında çalışmalarda bulundu. Belediyelerdeki alım süreçleri, genel yapıları konularında deneyim ve kazanımlar edindi.

TERMİKEL ŞİRKETLER GRUBU'nda Grup şirketlerinden Elektromed A.Ş. Bünyesinde Elektronik Kartlı su sayaçlarının satışı üzerine 6 yıl görev yaptı. Görevi sadece satışla sınırlı kalmadı, servis hizmetlerinin sağlanması ile bayi satış noktalarının oluşturulması süreçlerinde etkin çalışmaları da oldu. 2010-2013 yılları arasında İç Anadolu Bölge Müdürlüğü, 2013-2015 yılları arasında Karadeniz Bölge Müdürlüğü, 2015-2016 yılları arasında Yerel Yönetimler Türkiye Satış Müdürlüğü ile Yerel Yönetimler İhale Yetkilisi görevlerini yürüttü. Ekip yönetimi, Kamu İhale Mevzuatı, Üretim, planlama, lojistik, maliyet, stok maliyeti, çek hesabı, valör hesabı ve bayi yönetimi konularda deneyim kazandı.

Şuan DECE YAZILIM A.Ş.'de Şirket bünyesinde geliştirilen yerli ve milli GEODI-MOBIDI yapay zekâ yazılımlarının başta Yerel Yönetimler olmak üzere kamu ve özel sektöre yönelik satış aktivitelerinde yer almakta. DECE Yazılımın sunduğu çözümler kapsamında ciddi manada zaman, maddi kazanç ve iş gücü kazanımı sağlayan bu uygulamaları Yerel Yönetimler ve özel sektörde birçok kullanıcıya ulaştırmış bulunmakta. Etkin Sunum Yetenekleri, D.M.O süreçleri, CRM uygulamaları konularında sürekli olarak kendisini geliştirmeye devam etmekte.  

Ziya Dönmez
Dece Takım