İnşaat Firmaları için GEODI ve MOBIDI

Dijital Dönüşümü Yakalayın

Dijitalleşen dünyadagelecek, bilgiyi yönetebilenlerin elinde olacak. GEODI ve MOBIDI ile bilgiyehakim olun. 

Herkes Kullanabilmeli

GEODI ve MOBIDI, ÜstYönetim, Proje Ofisi, Şantiye Ekipleri, Satın alma, Sözleşme Yönetimi, Hukuk,Muhasebe, İK ve Taşeronlar gibi tüm birim ve paydaşların kullanabileceği birçözüm sunuyor. Herkesin kullanabilmesi iletişimi güçlendiriyor, işinizeodaklanmanızı sağlıyor.

Tek Noktadan Erişim

GEODI öncelikle bütünveriye tek noktadan erişim sağlıyor. Yönetimin ve aşamalı şekilde bütünbirimlerin veriye erişimi kolaylaştıkça, süreçler hızlanıyor ve operasyonlarazalıyor. Veriye erişimin hızlanması kararların doğruluğunu arttırıyor.

Yazılımlar AkıllıOlmalı

Basit birkaç kelimeile aramanın yanında, GEODI analitik yetenekleri ile dokümanlarınızınharitasını çıkarıyor. İsterseniz şantiye bazında, isterseniz mahal bazındaharita otomatik üretiliyor. Yapacağınız herhangi bir sorgu, örneğin “Elektrik”,kelimesini içeren dokümanların yanında bu dokümanların haritası, içerdiğitarihler gibi bilgileri de elde edebiliyorsunuz. GEODI, hakediş dokümanlarını,proje çizimlerini, fotoğrafları, faturaları, yazışmaları, e-postaları, mimariprojeleri ve kullandığınız tüm dijital içeriği kullanabiliyor.

Otomatik Takvim,Nasıl?

Diğer önemli analitikyeteneklerden birisi de içeriklerdeki tarihlerden takvim oluşturmak. Birşantiyeyi seçtiğiniz zaman veya bir arama yaptığınız zaman, GEODI, sonucutakvim olarak da gösterebiliyor. Buradaki zorluk, tarihlerin farklı biçimlerdeyazılmasından ve bu tarihlerin çok farklı kaynaklardan geliyor olmasıdır. Bir e-Postada geçen “15 Şubat 2017” ile bir proje planındaki tarihler hangiformatta  yazılırsa yazılsın ayıklanıyor.

Kopya ve Benzerdosyalar arasında kaybolmayın

Hepimiz biliyoruz ki, dijitalçağda dokümanlar çoğalmaya çok meyilli. Aynı dosyanın farklı isimlerdekaydedilmesi, aynı zamanda e-posta yolu ile iletilen, küçük bir kaç değişiklikile geri gelen dosya sürümleri derken onlarca kopya veya benzeri ilekarşı karşıya kalıyoruz. GEODI bunları buluyor!

Tek Yazılım ile yüzlerce dosyaya erişin

İş hayatı çok farklıformatta dosyayı kullanmayı gerektiriyor. GEODI 200’den fazla dosya formatıiçin arama ve görüntüleme desteği sunuyor. Word, Excel, PDF, DWG, DGN, NCZ,Microsoft Project Manager dosyaları, görüntülediği  dosya türlerinden sadece bir kaçı. Budosyaları mobil cihazlarda veya browser üzerinde görüntüleyebiliyor ve bu dosyalarınüzerine not alabiliyorsunuz. PDF dosyasında bir paragrafa, DWG dosyasındaçizimin bir noktasına dilediğiniz notu alabilirsiniz. Bu notların bir işarkadaşınıza otomatik gitmesini sağlayabilirsiniz. Daha önce e-Posta ileyapılan pek çok iş artık GEODI ile çok kolay.

Sahada neler oluyor?

Günlük şantiyekontrolleriniz, taşeronlarınızın yaptığı imalatlar, iş makinelerinin takibi,şantiyeye giren/çıkan kamyonlar, bakım faaliyetleri, değişen parçalar, şantiyegüvenliği gibi işleri MOBIDI yazılımı ile kolayca belgeleyebilirsiniz.Fotoğraf, ses veya video toplayabilirsiniz. Dilediğiniz notları yazar,fotoğrafları işaretleyebilirsiniz. Bütün bu veriler GEODI’de toplanır. “Dün”sorgusu bir tarih sorgusudur. Dün neler olduğunun cevabını size verir.

GEODI ve MOBIDI klasikyazılımlardan çok farklı çalışma biçimleri ile dijital veriye bakışınızıtamamen değiştirecek.

Keyifli kullanımlar diliyoruz...