İnşaat Firmaları için GEODI ve MOBIDI

İnşaat Firmaları için GEODI ve MOBIDI

1/2/2018
2
Dakika

Dijital Dönüşümü Yakalayın

Dijitalleşen dünyada bilgiyi yönetebilenler kazanacak. Çözümlerimiz sizi başarıya yaklaştırmak için tasarlandı.

Herkes Kullanabilmeli

GEODI ve MOBIDI, Üst Yönetim, Proje Ofisi, Şantiye Ekipleri, Satın alma, Sözleşme Yönetimi, Hukuk, Muhasebe, İK ve Taşeronlar gibi tüm birim ve paydaşların kullanabileceği bir çözüm sunuyor. Herkesin kullanabilmesi iletişimi güçlendiriyor, işinize odaklanmanızı sağlıyor.

Tek Noktadan Erişim

GEODI öncelikle bütün veriye tek noktadan erişim sağlıyor. Yönetimin ve aşamalı şekilde bütün birimlerin veriye erişimi kolaylaştıkça, süreçler hızlanıyor ve operasyonlar azalıyor. Veriye erişimin hızlanması kararların doğruluğunu arttırıyor.

Yazılımlar Akıllı Olmalı

Basit birkaç kelime ile aramanın yanında, GEODI analitik yetenekleri ile dokümanlarınızın haritasını çıkarıyor. İsterseniz şantiye bazında, isterseniz mahal bazında harita otomatik üretiliyor. Yapacağınız herhangi bir sorgu, örneğin “Elektrik”, kelimesini içeren dokümanların yanında bu dokümanların haritası, içerdiği tarihler gibi bilgileri de elde edebiliyorsunuz.

GEODI, hakediş dokümanlarını, proje çizimlerini, fotoğrafları, faturaları, yazışmaları, e-postaları, mimari projeleri ve kullandığınız tüm dijital içeriği kullanabiliyor.

Otomatik Takvim, Nasıl?

Diğer önemli analitik yeteneklerden birisi de içeriklerdeki tarihlerden takvim oluşturmak. Bir şantiyeyi seçtiğiniz zaman veya bir arama yaptığınız zaman, GEODI, sonucu takvim olarak da gösterebiliyor. Buradaki zorluk, tarihlerin farklı biçimlerde yazılmasından ve bu tarihlerin çok farklı kaynaklardan geliyor olmasıdır. Bir e-mail içinde “15 Şubat 2017” ile bir proje planındaki tarihler hangi formatta yazılırsa yazılsın ayıklanıyor.

Kopya ve Benzer Dosyalar Arasında Kaybolmayın

Hepimiz biliyoruz ki, dijital çağda dokümanlar çoğalmaya çok meyilli. Aynı dosyanın farklı isimlerde kaydedilmesi, aynı zamanda e-posta yolu ile iletilen, küçük bir kaç değişiklik ile geri gelen dosya sürümleri derken onlarca kopya veya benzeri ile karşı karşıya kalıyoruz. GEODI bunları buluyor!

Tek Yazılım ile yüzlerce dosyaya erişin

İş hayatı çok farklı formatta dosyayı kullanmayı gerektiriyor. GEODI 200’den fazla dosya formatı için arama ve görüntüleme desteği sunuyor. Word, Excel, PDF, DWG, DGN, NCZ, Microsoft Project Manager dosyaları, görüntülediği  dosya türlerinden sadece bir kaçı. Bu dosyaları mobil cihazlarda veya browser üzerinde görüntüleyebiliyor ve bu dosyaların üzerine not alabiliyorsunuz.

PDF dosyasında bir paragrafa, DWG dosyasında çizimin bir noktasına dilediğiniz notu alabilirsiniz. Bu notların bir iş arkadaşınıza otomatik gitmesini sağlayabilirsiniz. Daha önce e-Posta ile yapılan pek çok iş artık GEODI ile çok kolay.

Sahada neler oluyor?

Günlük şantiye kontrolleriniz, taşeronlarınızın yaptığı imalatlar, iş makinelerinin takibi, şantiyeye giren/çıkan kamyonlar, bakım faaliyetleri, değişen parçalar, şantiye güvenliği gibi işleri MOBIDI yazılımı ile kolayca belgeleyebilirsiniz. Fotoğraf, ses veya video toplayabilirsiniz. Dilediğiniz notları yazar, fotoğrafları işaretleyebilirsiniz. Bütün bu veriler GEODI’de toplanır.

“Dün” sorgusu bir tarih sorgusudur. Dün neler olduğunun cevabını size verir. GEODI ve MOBIDI klasik yazılımlardan çok farklı çalışma biçimleri ile dijital veriye bakışınızı tamamen değiştirecek.

İlginizi Çekebilecek Başlıklar