Enerji Sektöründe GEODI ve MOBIDI

Enerji Sektöründe GEODI ve MOBIDI

2/2/2018
2
Dakika

Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Beslenmesi

GEODI, coğrafi yetenekleri ile yapısal olmayan verilerdeki konumları haritalar. PDF, Excel veya CAD dokümanlarını doğrudan kullanır.

Bir kamulaştırma belgesinde geçen parsel numarası, bir proje dosyasında adı geçen trafo veya direkler otomatik olarak harita ile ilişkilendirilir. Standart yazılımlarla manuel olarak yapılan işlerin tamamı GEODI ile otomatik olarak gerçekleştirilir. GEODI ile her türlü doküman ve eBYS, CBS ile otomatik olarak entegre edilir.

Saha Faaliyetlerinin İzlenmesi

MOBIDI, saha denetimleri, arıza ekiplerinin yönlendirilmesi, sahada yapılan tüm faaliyetin belgelenmesi ve sonrasında raporlanması için tasarlanmış esnek yapıda bir mobil uygulamadır. iOS ve Android akıllı telefonlarda hem online hem de offline olarak çalışır.

Sahada Projeler ve diğer Belgelere ulaşım

GEODI 200'ü aşkın farklı formatta dosyayı görüntüleyebilir. Listeye Word, Excel, PDF yanında AutoCAD, Netcad gibi CAD dokümanları veya Shape, ECW, GeoTif gibi GIS dokümanları da dahildir. Sahada çalışanlar, bulundukları noktaya ait dokümanları veya metin girerek aradıkları dokümanları akıllı telefon ile görüntüleyebilir, üzerine not alabilir veya başkaları ile paylaşabilir. Dokümanların farklı versiyonlarına veya benzerlerine de ulaşarak her zaman en sağlıklı veri ile en doğru kararları alırlar.


Taleplerin Haritası

GEODI, Twitter, Facebook adaptörleri ile sosyal medya mesajlarını, e-posta adaptörleri ile e-posta mesajlarını veya çeşitli web sitelerini izleyebilir. Bu mesajlarda yer alan serbest yazılmış adres verilerini haritalayarak taleplerin haritasını çıkarır.


Farklı veri tabanlarının bir araya gelmesi

Çok sayıda uygulama pek çok sorunu çözmekle birlikte tüm bilgiye erişemez. GEODI yapay zekası ile farklı veri tabanlarına dağılmış verilere tek noktadan ulaşır ve ilgili tüm bilgi ve belgelere ulaşarak  büyük resmi sunar.

Entegrasyon

GEODI var olan sistemlerle entegrasyonun yanında sunduğu REST API ile yazılımcıların da kullanımına açıktır. Bu API'yi kullanarak geliştirilen uygulamaların GEODI ve MOBIDI yeteneklerinden faydalanması veya bu yetenekleri arttırması mümkündür.

Dokümantasyon için : Partners

Yetki ve Güvenlik Konuları

Bütün yeteneklere yetkiler dahilinde erişilir. Kimin hangi içeriğe erişeceği, indirebileceği veya görüntüleyebileceği yetkilendirme kapsamında belirlenir. LDAP veya eBYS sistemlerindeki erişim kısıtları birebir geçerlidir.

İlginizi Çekebilecek Başlıklar