Aksaray Belediyesi Çözümleri

Aksaray BelediyesiGEODI ve MOBIDI’yi en yoğun kullanan belediyelerimizden birisi. Arşiv, Bilgiyeerişim, sahadan veri toplama, saha denetimi gibi pek çok kullanımın yanında somutbirkaç özel proje için de kullanıyor. GEODI ve MOBIDI’nin sunduğu esnek altyapısayesinde projelerin teknik altyapılarını geliştirmek ve uygulamak çokkolaylaşıyor.

Günebakan Sertifikası ile Gıda tüketimi daha sağlıklı

Günebakan projesi ile restoran ve fırın gibi gıda işletmelerinesertifika veriliyor ve böylece vatandaşa daha sağlıklı  ürün ve hizmet sunulması sağlanıyor. Sahaekiplerinin MOBIDI kullanarak yaptığı denetimlerde aldıkları notlarda aynızamanda işletmeye ait bilgiler de yer alıyor. Bu bilgiler GEODI altyapısı ilekolayca sunulabiliyor. Her 3 ayda bir tekrarlanan denetimler ile sürekliliksağlanıyor. 

Günebakan'dan bir görsel

Belediyem ne Yapıyor, Faaliyetlerin Haritası

Belediyem Ne Yapıyorprojesi ile saha ekiplerinin faaliyetleri vatandaşlar ile paylaşılıyor. Sahaekiplerinin günlük olarak kullandığı MOBIDI kayıtları hiçbir ek çaba gerekmedenGEODI ile merkezi verilere bağlanıyor ve harita üzerinde yayına hazır halegeliyor.

Faaliyetlerin Haritası

Vatandaşın Sesini "Belediye Kapımda" ile dinliyor

Belediye Kapımda Projesiile vatandaş memnuniyeti ölçülüyor. İstek veya şikayeti varsa anında kaydaalınıyor ve gereği yapılıyor. MOBIDI’nin esnek yapısı sayesinde aynı ekip anketyaparken, temizlik işlerine bir görev oluşturabiliyor. MOBIDI Ofis’in güçlüraporlama ve analiz yetenekleri ile çok çeşitli grafikler ve analizler yapılarak,aksayan hizmetler, memnuniyetin yüksek olduğu faaliyetler ve mahaller gibi pekçok bilgi ortaya çıkıyor. 

 

Anketlerden çıkan bir sonuç