Rotasız Seyyah

Gezi yazılarının harita ile etkileşimli sunumu. Gezgin Mehmet Genç’in ‘Rotasız Seyyah’ web sitesinde yayınladığı birbirinden ilginç yol hikayelerini GEODI ile online haritada takip etme fırsatı yakalayın. Rotasız Seyyah ve GEODI ile keyifli bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?


Proje Sayfası

Haber Ajansları

Haberlerin haritasını keşfetmek ister misiniz? Size şaşırtıcı gelse de GEODI ile bu mümkün. Örnek olarak Anadolu Ajansı ve Doğan Haber Ajansı’nda yayınlanan haberleri haritaya aktardık. Böylelikle 'nerede, hangi haber var?' daha rahat izleyebilirsiniz.


Proje Sayfası

TBMM Tutanakları

Türkiye Büyük Millet Meclis’i tutanaklarından veri keşfi ve harita ile ilişkilendirilmesi. Tutanaklara yansıyan Meclis kürsüsündeki konuşmaları haritaya aktardık. Hangi milletvekili neresi hakkında nasıl bir konuşma yapmış merak ediyorsanız projemizi inceleyin.


Proje Sayfası

Osmanlı Tarihi

GEODI, sizler için tarih ile coğrafyayı bir araya getiriyor. Tarihimize hiç bu açıdan bakmadığınıza eminiz! Osmanlı Tarihi'ni Kafkaslardan Balkanlara, Orta Doğudan Kuzey Afrika’ya farklı sorgu kriterleri ile haritada inceme fırsatını yakalayın.


Proje Sayfası

Nutuk

Cumhuriyet’in kuruluş serüvenini haritadan takip etmek ister misiniz? Mustafa Kemal Atatürk’ün ünlü eseri Nutuk’ta geçen yer isimlerini, kişi isimlerini, farklı ulusların isimlerini GEODI ile sorgulayabilirsiniz. Bu sayede yakın tarihimize farklı bir perspektiften bakabilirsiniz.


Proje Sayfası

Hukuk

GEODI’nin yetenekleri hukuk büroları / avukatlık büroları için büyük kolaylık sağlayacaktır. Kişi isimleri, TC kimlik numarası, kanun maddesi, tarihler gibi bilgilerin otomatik çıkarılması bir dokümanı okumadan önemli bir bilgi sağlar ve bu çıkarımlar üzerinden diğer doküman ve belgeler ile bağlantı kurulmasını sağlar.


Proje Sayfası

Cessna

Cessna uçağı teknik dokümanları üzerinden GEODI'nin bir araç, makine ya da cihaz modeli ile dokümanları ilişkilendirme örneği. Cessna 172 gövdesini bir harita gibi oluşturduk ve her bir teknik parçanın detayını bu harita üzerinde görünür kıldık.


Proje Sayfası

Yardım

GEODI her sektöre ve her içeriğe uygun esnek yapısının bir kanıtı olarak; GEODI'nin yardım dokümanlarını GEODI ile inceleyin! Bir anlamda GEODI’yi GEODI’nin kendisi ile test edin. GEODI ile iyi keşifler dileriz!


Proje Sayfası

Diğer Projeler

Belediye, Kamu Kurumu, Yol İnşaat, Enerji, Ticaret Odası, OSB gibi çeşitli sektörler için GEODI ile hazırlanmış birçok örnek projeye de buradan ulaşabilirsiniz. Bu bölüm kullanıcı girişi gerektirir. Erişim bilgileri için lütfen bizimle irtibat kurunuz.


Proje Sayfası

BÜLTEN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing

BİZİMLE İLETİŞİM KURUN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing