BLOG
6/23/2016

Öğrenen Yazılımlar

GEODI kendi için makine öğrenmesi/yapay zeka dediğimiz teknikleri de kullanıyor. Bu sayede daha fazla iş yapabiliyor. Bu yetenekleri sürekli genişletiyoruz. 

Bir arama yaptınız ve bir sonuç aldınız. Ancak veri akışı devam ediyor. Arama sonucuna dahil olacak yeni dokümanlar, belgeler, tweetler gelmeye devam ediyor. Her gün her dakika  acaba yeni bir şey var mı diye bakmak seçeneklerden birisi ama daha kolayı var. 

GEODI yaptığınız aramayı öğrenebilir ve bu arama sonucuna giren yeni doküman geldiği zaman sizi otomatik olarak bilgilendirebilir. 

"Ankara Kalesi" aramasını öğrenmesi demek artık "Ankara Kalesi" ile ilgili yeni bir içerik geldiği zaman sizi bilgilendirecek demek. Bilgilendiremeyi e-posta ile yapıyor ve yeni içeriklere bir tık ile ulaşabiliyorsunuz. Ulaştıktan sonra not almak, bir arkadaşınızı durumdan haberdar etmek de mümkün. Diyelim ki içinde parsel numarası geçen bir doküman dan haberdar olmak istiyorsunuz. Sorun yok. "katman:parsel" yazmanız yeterli. Gazetecisiniz, bir ünlü hakkındaki haberlerle ilgileniyorsunuz. Sorun yok.GEODI'nin sorgu yetenekleri çok geniş. Bu örnekleri ihtiyaçlarınıza göre çoğaltabilirsiniz. 

Böylece aradıklarınızı izlemeye alabiliyor ve daha sonraki süreçlerde GEODI'niz sizin için  daha fazla iş yapmasını sağlayabiliyorsunuz. 

Keyifli kullanımlar diliyoruz.

Başvurunuz alınmıştır, teşekkür ederiz.
Bilgileriniz kaydedilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.