BLOG
9/28/2017

Aksaray Belediyesi "Belediye Kapımda" Projesi

Aksaray Belediyesi tarafından uygulamaya başlatılan Belediye Kapımda Projesi’yle Belediye, vatandaşın ayağına gidiyor. Her bir vatandaşın Belediye kararlarına katılımı ve hizmetlerden memnuniyetinin ölçülmesini amaçlayan projede GEODI ve MOBIDI kullanılıyor. 

Vatandaşların istek, öneri ve taleplerini GEODI’nin akıllı veri toplama aracı MOBIDI ile kayıt altına alıyor.

Belediye Kapımda Projesi’yle Belediye bünyesinde oluşturulan Belediye Kapımda Ekibi, ev ev gezip vatandaşların istek, öneri ve taleplerini GEODI’nin akıllı veri toplama aracı MOBIDI ile kayıt altına alıyor. Belediye’nin mahalle ve sokaklarına yapmış olduğu hizmetleri MOBIDI üzerinden listeleyip vatandaşa ulaşan hizmetler konusunda hane halkını bilgilendiriyor. Anket yapıyor. Vatandaşlarla birebir görüşme esnasında halktan gelen istek ve talepleri MOBIDI ile gerekli birimlere aktaran ekip, şikayetlere anlık çözümler de getirebiliyor. 

2017’yazından önce projeyi hayata geçiren Aksaray Belediyesi, beş ayda yaklaşık 5 Bin 765 haneyi ziyaret etti ve vatandaşlarla birebir görüşme sağladı. Görüşme esnasında Belediye projeleri halka anlatılıyor memnuniyet derecesi yine vatandaşlara soruluyor. Cevaplar MOBIDI ile anında işlenip, hazır hale geliyor. Akıllı veri toplama aracı MOBIDI ile toplanan bilgiler, GEODI’de harita ve grafik üzerinde inceleniyor. Taleplerin, şikayetlerin ve anket sonuçlarının haritasıyla tüm kurum-vatandaş bilgisi tek noktadan yönetilebiliyor. Konum ifadeleri, mahalle, sokak, bina veya ifadeye göre listeleme, kişi isimleri, kavramlara göre listeleme ve birçok kritere göre analiz GEODI ile gerçekleştiriliyor. GEODI’nin yapay zekasının 7/24 otomatik okuduğu; Arşivler, Sosyal Medya vb. onlarca mecradan gelen bilgiyle kurumların tüm bilgi hazineleri karar verme sürecine dahil ediliyor. Tüm belediye birimleri içerisinde bir konum veya ifadeye bağlı sonuçlar, vatandaşlardan gelen sonuçlar tek yazılımda sonuçlanıyor. GEODI üzerinde sonuçlanan kararlar yine GEODI üzerinden birimlerle paylaşılıp, yönetiliyor. Saha ekiplerine MOBIDI üzerinden sonuçlanan görevler atanıp, planların etkin takibi ve sonuçlanması sağlanıyor. Bu şekilde tek noktadan, projenin hedefi olan halkın yönetime katılması, istek ve taleplerin karşılanmasına doğrudan katkısı için gerekli yazılım altyapısını sağlayan Belediye özverili ve vatandaş odaklı Başkan, ekip ve yapısıyla hedeflerini gerçekleşmiş oluyor.

Belediye Başkanı Sayın Haluk Şahin Yazgı, göreve başladığı anda itibaren halkın yönetime dahil olması için Mahalle Meclis toplantıları düzenlemiş ve bu doğrultuda binlerce vatandaşı dinleyerek isteklerine çözüm üretmişti. Halkın memnuniyet derecesini artması için her türlü sosyal projelere öncülük eden Başkan Yazgı, bu projeler arasında yer alan “Belediye Kapımda” projesiyle halkın tamamına ulaşmayı hedefliyor.

Halkın istek ve talepleri doğrultusunda mahallelerin ihtiyaç olarak gördüğü hizmetlerin öncelik sırasına alınacağı altını çizen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Bizler göreve başladığımızda halkımızın yönetime katılması için söz vermiştik. Eğer bir mahalleye hizmet götüreceksek öncelikle o hizmetin mahalle tarafından benimsenmesi gerekir, onların istemesi gerekir ki hizmetimiz amacına ulaşsın. Mahalle meclis toplantılarımızda ve Belediyem Kapımda projesi sayesinde halktan gelen yoğun istek ve talepleri öncelik sırasına alıyoruz. Öncelik sırasına göre belirlediğimiz hizmetlerimizi mahallelerde gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 
 
28/9/2017

Her bir vatandaşın Belediye kararlarına katılımı ve hizmetlerden memnuniyetinin ölçülmesini amaçlayan projede GEODI ve MOBIDI kullanılıyor.

27/11/2017

GEODI ve MOBIDI belediyelerde pek çok konuya çözüm getiriyor. Daha az yazılımla daha fazla iş yapmanızı sağlıyorlar. Ayrıca var olan tüm yazılımlarınıza uyumlu şekilde çalışıyorlar. Temel hedefimiz bilgiye erişimi kolaylaştırmak.

29/11/2017

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununu uygulama esaslarını belirleyen ”Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi” Hakkındaki Yönetmelik, 28 Ekim 2017 tarihli ve 30224 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı. GEODI keşfetmeye hazır!.

12/12/2017

GEODI ile arşiv çok kolay, hızlı ve sorunsuz.

20/6/2017

"Kurumsal Arama" veya "Enterprise Search" Uygulamaları kurumlar ve firmalar için farklı kaynaklardaki verilerde arama yapılmasını sağlayan araçları ifade etmektedir.

25/9/2016

Tepe Servis, DECE Yazılım'ı bankamatiklerin temizlik hizmetlerini kolaylaştırmak için seçti. Artan kalite ve verim ile müşteri memnuniyeti ve kapasite artışı gibi faydalar kazanıyor.

26/11/2017

GEODI yenilikçi yaklaşımı ile farklı yazılımlar ile yaptığınız pek çok işi tek elden yapıyor. Aynı zamanda farklı yazılımların verilerini de bir araya getirerek bilgiye ulaşımınızı hızlandırıyor, bütün süreçleri iyileştiriyor.

6/7/2017

GEODI 5.2 de haritanız isterseniz 3D veya Sanal Küre olabilir. Belgeleri Eklemek artık daha da kolay! OCR Artık çok kolay GEODI 5.2 ile var olan OCR yeteneğimizi daha da geliştirdik. Kopya ve Benzer Dokümanların çoğalmasına son! 5.2'nin çıkmasına çok az kaldı

19/6/2017

GEODI Chrome Eklentisi ile GEODI'ye farklı yazılımlardan erişmek çok kolaylaştı. Web sayfalarında bulunan içerik artık tam yerinde açılıyor. Sayfadan ayrılmadan GEODI'de istediğiniz aramayı da yapabilirsiniz.