BLOG
12/12/2017

Arşiviniz için GEODI kullanın, rahat edin.

GEODI ile Arşiviniz akıllansın ...

Tarama hizmetini aldınız, belirlediğiniz alanlar üzerinden index bilgileri de girildi ama halen aradığınızı bulamıyor musunuz? Veya işi kendiniz yapıyorsunuz veya taramayı yaptırdınız ama sonuçlardan memnun olmadığınız için süreç durdu. Yalnız olmadığınız gibi, çözümsüz de değilsiniz.

GEODI ile işler biraz farklı yürüyor. GEODI yaptığı diğer pek iş yanında arşiv için ideal bir araç. Tarama sonrası işler tamamen otomatik. Evet, yanlış duymadınız. OCR yapma, Index alanı girme, sınıflama gibi işler yok. Taranmış evrak girer, her türlü şekilde arayabileceğiniz sonuç çıkar.

Tarihler …

Index alanı tanımlama gibi bir kavram yok. GEODI sınırsız index alanı sunabiliyor. Mesela, Dokümanlar içindeki Tarih bilgilerini bir Index olarak girmek isteseniz hangi tarihi gireceksiniz?. Evrakın geliş tarihi, gönderildiği tarih veya içerikte geçen tarihlerin hangisi kullanılacak?. GEODI bu meseleyi içeriklerdeki tüm tarih bilgilerini çıkararak çözüyor. Hangi tarihin ne olduğunu da kendisi buluyor. Böylece operatörlerin ancak her şeyi satır satır okuyarak girebileceği bir bilgiyi tamamen otomatik olarak yapıyor.

GEODI bir günde milyonlarca sayfayı işleyebilir. Bu hıza kaç operatör ile erişebilirsiniz?

Parsel Numaraları …

Index alanı için bir örnek daha verelim. Belediyeler veya kadastro ile içeriklerde parsel numaraları olur ve parsel numaraları çok çeşitli şekillerde yazılmış olabilir. Bu bilgileri çıkarmak için operatörlerinizi iyi eğitmeniz gerekir. Maalesef genelde eğitim için zaman yoktur ve işler tahmin edildiği şekilde ilerler. GEODI parsel numaralarını da çıkarabiliyor. Bütün yazım biçimlerini biliyor. Ada numarası bir yerde, parsel numaraları bir yerde olsa bile buluyor. Veya “123 ada 1,4 ve 8 parseller” ifadesini de buluyor. Index alanı kullanan bir sistemle çalışıyor olsaydınız kaç farklı numara için yer ayıracaksınız? 1,5 veya 10 alan? Ya içinde yüzlerce, belki binlerce parsel geçen dağıtım cetveli gelirse?. İşte GEODI için bunların hiç birisi mesele değil. Taranmış ya da zaten dijital halde olan verileri veriyorsunuz gerisi geliyor.

Harita …

Harita destekli bir arşiv yazılımı hayal etmiş olabilirsiniz belki. Hayalleriniz GEODI ile gerçek olmuş olabilir. Zira GEODI içeriklerden çıkardığı parselleri Harita’ya da çiziyor. Arşiv ve Coğrafi Bilgi Sisteminiz iç içe. Harita işi sadece parseller için değil, cadde, sokak, park, mahalle veya diğer coğrafi bilgiler için de geçerli.

Bilgilendirme ...

Arşiv'e bir parsel ile ilgili dava dosyası geldi. Bundan ne zaman haberdar olursunuz?. eBYS gibi yazılımlar bu işler için görünüyor ama yölendirme ve diğer konular manuel olduğu için sürdürmesi zor. GEODI izlemyi de sizin için yapıyor. "İçinde parsel numarası geçen doküman geldiği zaman bana bildir" veya "UYAP'dan bir doküman geldiği zaman haberim olsun" gibi istekleri karşılayabiliyor.

GEODI arşivin yanında diğer içerikleri de yönetebiliyor. Diğer özelikleri zaten biliyorsunuz.

Arşivde kaybolmayın, GEODI kullanın.

Sevgilerimizle

 
Başvurunuz alınmıştır, teşekkür ederiz.
Bilgileriniz kaydedilirken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.